Team Leader echipa asistenti contabili

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Team Leader echipa asistenti contabili active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Iubiţi limba franceză, comunicaţi la nivel avansat și vă treziţi uneori  gândind cu voce tare « en français ». Sunteţi descurcareţ(ă), autonom(ă), entuziast(ă) deci …sunteţi persoana perfectă și vă aşteptăm  în echipa de Contabilitate  la sediul nostru din Bucuresti.

    - Studii superioare finalizate (minimum lucrare de licenta); De preferat – studii in domeniul financiar-contabil;

    - Experienta de minimum 1 an in contabilitate (cunostinte solide de contabilitate)

    - Un nivel avansat de limba franceza atat in scris cat si citit ( nivel minimum B2)

    - Experienta in people management poate reprezenta un avantaj (dar nu este obligatorie);

    - Bune abilitati de comunicare orala si scrisa in limbile romana si franceza si orientare catre client;

    - Capacitati de analiza si sinteza;

    - Flexibilitate, organizare si management al timpului;

    - Operare MS Office(Word, Excel, Powerpoint) - nivel mediu;

    Responsabilitati

    Responsabilitati :

    - Coordoneaza o echipa de 4-5 asistenti contabili;

    - Organizeaza si monitorizeaza activitatea zilnica a echipei, asigura obiectivele cantitative si calitative fixate;

    - Transmite catre colaboratori/manageri ierarhici rapoartele de activitate zilnica, saptamanala, lunara a echipei si semnaleaza eventuale intarzieri si probleme identificate;

    - Este implicat/a in procesul de evaluare al membrilor echipei;

    - Motiveaza echipa si creeaza o atmosfera placuta la locul de munca;

    - Raspunde de respectarea normelor legale privind secretul si confidentialitatea datelor si informaţiilor;

    - Se asigura de respectarea  procedurilor si a strategiilor stabilite.

    Alte informatii

    Beneficii :

    - Formare la nivelul companiei si internaţional;
    - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
    - Pachet salarial si mediu de lucru atractive.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Remote

    Vezi job-uri similare (350)