FIELD OPERATIONS SPECIALIST

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile FIELD OPERATIONS SPECIALIST active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Brasov
  • Constanta
  • Actualizat la: 26.07.2017

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    • Studii superioare;
    • Experienta pe un post asemanator reprezinta un avantaj;
    • Permis de conducere categoria B;
    • Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel;
    • Limba engleza minim nivel mediu;
    • Orientare catre client si rezultate;
    • Abilitati de comunicare si negociere;
    • Planificare si organizare;
    • Integritate si incredere.

    Responsabilitati

    • Gestionarea activitatilor specifice de instalare si intretinere a echipamentelor de climatizare, a generatoarelor electrice, a UPS-urilor, a sistemelor de stingere incendii;
    • Identifica si propune solutii de imbunatatire a sigurantei in alimentarea cu energie electrica a echipamentelor critice, a conditiilor de mediu din spatiile tehnice;
    • Identifica si implementeaza solutiile de transmitere a alarmelor, ce pot fi generate de echipamentele de climatizare, generatoare si UPS-uri catre centrul de monitorizare;
    • Coordoneaza la nivel national activitatile din teren ale subcontractorilor de mentenanta preventiva si corectiva

    Remote