TRAINER LIMBA ITALIANA - Iasi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile A_BEST active.

Vezi toate job-urile TRAINER LIMBA ITALIANA - Iasi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management Trainee active pe Hipo.ro

Angajator: A_BEST
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Management Trainee
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 21.07.2017

    A_BEST, unul dintre cele mai mari centre independente de invatare a limbilor straine, cu un portofoliu remarcabil de clienti din TOP 300, cauta noi colegi care sa se alature unei echipe de profesori tineri, entuziasti si foarte bine motivati.

    Cerinte

    Cunoaşterea excelentă a limbii moderne pentru care candidează;
    Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
    Experienţă în predarea limbii ţintă persoanelor adulte;
    Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
    Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
    Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
    Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
    Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbii predate reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    Predarea limbii germane persoanelor adulte;
    Adoptarea unei metode interactive de predare;
    Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
    Întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training, certificări internaţionale etc.)
    Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu;
    Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc)
    Salariu fix lunar si pachet de beneficii flexibile.

    Aplica fara CV
    Campulung Moldovenesc, Iasi, Suceava,