Programator Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile Programator Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.07.2017

    De peste 10 ani realizam si integram solutii performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri. Platforma in cloud - DocXchange - este o solutie dedicata pentru eficientizarea managementului cheltuielilor, diminuarea costurilor si imbunatatirea profitabilitatii. DocXchange integreaza in sistemul EDI peste 3.200 de clienti, cu 25.000 de utilizatori si proceseaza peste 10 milioane de documente anual. De la corporatii la IMM-uri, de la retail si pana la automotive, avem solutii potrivite pentru digitizarea proceselor de business financiar-contabile, logistice, achizitii sau productie. Afla mai multe la doc-process.com.

    Cerinte

    Ce aduci echipei:
    • Realizarea de aplicatii Java și J2EE (experienta de minim 2 ani)
    • Bune cunostinte de programare OO și Design Patterns
    • Cunostinte cu privire la tehnologiile web în Java
    • Experienta cu un framework de tip ORM
    • Cunostinte cu privire la lucrul cu baze de date (MySql, PostgreSQL sau SQL Server).
    • Utilizarea de sisteme de operare Linux
    • Întelege o metodologie SDLC
    • Cunostinte in utilizarea a cel putin o metodologie de dezvoltare software agile
    • Utilizarea de aplicatii si tehnologii ca Intellij IDEA, Jira, Confluence, Bitbuckett, Jenkins, Maven

    Vor fi apreciate dar nu obligatorii:
    • experienta de lucru pe un proiect de tip ESB si / sau
    • experienta în lucrul cu Angular JS, Spring, Servicii Web REST

    Responsabilitati

    Te implici activ in:
    • analiza tehnica a proiectului,
    • definirea specificatiilor tehnice si functionale ale proiectului,
    • dezvoltarea proiectului,
    • faza de instalare în productie,

    si in dezvoltarea de:
    • aplicatii J2EE (Angular JS, Spring, Hibernate, WebServices) ,
    • module de backend (ESB, XML, XSLT, JMS).

    Documentezi codul dezvoltat.
    Testezi unitar componentele dezvoltare.

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    Pachet salarial motivant.
    Plan de evolutie personala cuprinzand training si suport pentru certificari
    Echipa tanara, dinamica si profesionista / lucru in echipa
    Proiecte interesante

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate.

    Vor invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.

    Mult succes tuturor!

    Hybrid

    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (145)