Referent Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vitas IFN SA active.

Vezi toate job-urile Referent Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Vitas IFN SA
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.08.2017

    Suntem o echipă de profesioniști în domeniul micro-finanțării, cu experiență de peste 20 de ani pe piaţa din centrul şi vestul României.

    Din 1996, Vitas IFN a susţinut creșterea și dezvoltarea a peste 7.000 de mici întreprinderi, acordând peste 20.000 de împrumuturi, devenind astfel unul dintre pionierii creditării bazate pe analiza fluxului de numerar și a capacității reale de plată.

    Cultura noastra organizationala se concentreaza pe formare, dezvoltare si managementul talentelor in toate ariile incluse in sectorul financiar bancar.

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul marketing/jurnalism/relatii publice;
    Experienta de 1 an intr-un post similar constitutie avantaj;
    Cunostinte de marketing, publicitate si promovare a vanzarilor;
    Cunostinte de utilizare a aplicatiilor grafice si a aplicatiilor informatice specifice postului (Office, Powerpoint, Photoshop, Publisher etc.);
    Experienta anterioara in intocmirea de rapoarte si statistici constituie avantaj;
    Cunoştinte avansate de limba engleza;
    Permis de conducere categ. B ( constituie avantaj);
    Abilitati de planificare, organizare si gestionare a timpului, in vederea respectarii termenelor.

    Responsabilitati

    Implementeaza politicile de marketing si raspunde de promovarea companiei prin toate mijloacele specifice (pagina WEB, pagini de socializare, campanii SMS, direct mailing, newsletter intern si extern, materiale promotionale: bannere, flyere, afise etc.)
    Analizeaza piata si impactul activitatilor de marketing si pregateste planul de dezvoltare marketing si relatii publice;
    Coordoneaza toate activitatile de PR, incluzand campanii media, conferinte de presa, prezentari, participare la targuri, seminarii, evenimente etc.
    Interactioneaza cu echipa de vanzari/creditare, intocmeste diverse rapoarte specifice activitatii de creditare/marketing;
    Lucreaza in permanenta cu echipa de vanzari/creditare pentru a intelege si imbunatati produsele si serviciile de marketing;
    Urmareste corectitudinea informatiilor introduse in aplicatia informatica referitoare la clientii prospectati;
    Ofera suport Directorului de Portofoliu in realizarea de intalniri de parteneriat.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Timisoara, Job national

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (9)