SPECIALIST MARKETING ONLINE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile COILPROFIL active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST MARKETING ONLINE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: COILPROFIL
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cu noi esti complet acoperit!
    Nu este doar un slogan, este deviza fiecarui membru al echipei Coilprofil deoarece misiunea noastra este de a deveni proactivi in abordarea si anticiparea nevoilor clientilor, prin transparenta si increderea pe care acestia o au in noi si in solutiile noastre, cu un simt al raspunderii deosebit si un model economic competitiv. Este foarte important pentru noi sa oferim solutiile potrivite fiecarui proiect deoarece ne dorim sa fim parteneri de incredere pe termen lung.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Experienta in elaborarea si implementarea strategiilor de marketing online si administrare pagini web;
    • Cunostinte de Marketing Online, Analytics, PPC (Facebook Ads, AdWords), SEO, Email Marketing, Content Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics
    • Cunoasterea programelor din pachetul ADOBE CS6
    • Cunostinte de creatie publicitara ;
    • Cunoasterea la nivel avansat a lb. engleze;
    • Experienta pe un post similar de minim 2 ani;
    • Abilitati de comunicare si relationare;
    • Gandire strategica si analitica.

    Responsabilitati

    • Propune si implementeaza proiectele de promovare online;
    • Dezvolta site-ul de prezentare al companiei si alte site-uri din portofoliu, actualizeaza permanent informatia;
    • Implementeaza newslettere (concept, implementare, masurare campanii);
    • Se implica activ in proiectele de social media ale companiei;
    • Elaboreaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei;
    • Realizeaza rapoarte/analize/evaluari specifice.

    Alte informatii

    Oferim:
    Salariu motivant si bonuri de masa.
    Prime de performanta.
    Mediu de lucru placut, bazat pe valori precum: calitate, dezvoltare continua, spirit familial.
    Transport Ploiesti Ceptura.

    Ploiesti,