Web Content Editor Home & Deco

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.06.2017

    VIVRE is only 5 years old but already has proved itself as the leading Central & Eastern Europe e-commerce retailer for just about any home & lifestyle product you could imagine.

    We strive to be the most relevant shopping destination for home design lovers in all our markets: Romania, Bulgaria, Hungary, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia and the Czech Republic.

    VIVRE has grown organically from a handful of founders in its Bucharest HQ to 200+ employees and we hope to find even more positive startup-like energy in our future colleagues.

    Cerinte

    Esti pasionat de mediul online?
    Esti preocupat de amenajarea si infrumusetarea locuintei?
    Iti place sa scrii, esti atent la detalii si ai o gandire proactiva?
    Ai cunostinte minime de Photoshop pentru a edita imagini sau disponibilitate de a invata rapid?
    Te asteptam in echipa VIVRE si impreuna vom pune o pata de culoare in casele clientilor nostri din 8 cele tari in care suntem prezenti.

    Cerinte:

    -Adobe Photoshop - nivel incepator-mediu (editare imagini pentru web) sau disponibilitatea de a invata;
    -Microsoft Excel - nivel incepator-mediu;
    -Limba engleza - nivel avansat;
    -Abilitati de comunicare, atat in scris, cat si oral (limba romana);
    -Atitudine deschisa si vesela;
    -Spirit de responsabilitate si rezistenta pentru munca de volum;
    -Familiarizare cu mediul online si produsele de home decor.

    Avantaj:

    -Experienta sau studii privind tehnologia materialelor;
    -Experienta in fotografie de produs;
    -Studii in domeniul artelor plastice;
    -Limba straina suplimentara (slovaca, slovena, polona, etc).

    Responsabilitati

    Alte informatii

    Beneficii oferite:

    -Pachet salarial motivant;
    -Abonament medical la unul dintre furnizorii de top de servicii medicale private din -Bucuresti;
    -Suport pentru formarea initiala in cadrul echipei;
    -Posibilitati de dezvoltare, cursuri de formare;
    -Contract de munca, perioada nedeterminata;
    -Program: 8 ore pe zi. De luni pana vineri, 9.00-18.00, incluzand pauza de masa;
    -Mediu de lucru tanar, multicultural, informal si agil;
    -Proces de recrutare transparent si orientat pe feedback, pentru a fi de folos candidatului in dezvoltarea profesionala.

    Localizare:
    Momentan, suntem localizati in complexul Gara Progresul Business & Logistics Center, urmand ca din luna iulie sa ne desfasuram activitatea in cladirea Green Gate din B-dul Tudor Vladimirescu Nr. 22, Sector 5.

    Adresa curenta: Soseaua Giurgiului Nr.321, Sector 4 (Zona Garii Progresul).
    Transport in comun cu autobuzele 116 sau 102 tramvaiul 7 sau 25 - in directia Gara Progresul, la capat de linie.

    Despre VIVRE

    Suntem un retailer online specializat in domeniul Home & Lifestyle prezent in 8 piete europene: Romania, Bulgaria, Ungaria, Croatia, Polonia, Slovacia, Slovenia si Republica Ceha. Echipa noastra este formata din peste 200 de persoane: buyers, content producers, developers, marketers, operations si logistics. Scopul nostru este de a fi destinatia principala de cumparaturi a clientilor pentru home & lifestyle si de a reprezenta o inspiratie in Europa de Est si Centrala.