BI Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile BI Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.07.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare, de preferinta in domeniul informatic, cibernetic sau economic;
    - Engleza fluenta (scris si vorbit);
    - Cunoștințe foarte bune de Microsoft Office, în special MS Excel;
    - 1-2 ani vechime in proiectare sisteme informatice;
    - Experiență în alte domenii de dezvoltare (SharePoints, C#, .NET Framework, ASP .NET, VB etc);
    - Cunoștințe de management de proiect;
    - CunoÈ™tinÈ›e foarte bune despre Microsoft SQL Server 2005 or 2008, cunostinte foarte bune în domeniul bazelor de date — stapanirea la nivel avansat a cel putin unui; instrument de gestiune a bazelor de date utilizat în echipă;
    - Abilitatea de a lucra într-un mediu intercultural (internațional);
    - Bune abilitati de comunicare (chestionare, ascultare si prezentare;
    - Orientare catre atingerea scopului;
    - Orientare catre client (oferirea unei soluţii catre acesta);
    - Persoana ambitioasa, onesta și capabilă să lucreze în echipă;
    - Cunostințele QlikView reprezintă un plus.

    Responsabilitati

    - Dezvoltă sisteme informatice în cadrul unei echipe de proiect condusă de un manager de project; asigură un nivel foarte bun de colaborare, in vederea dezvoltării rapoartelor la timp si conform specificaţiilor clientului. Dă soluţii de rezolvare a problemei exprimate în specificaţiile de cerinţe si urmareste ca solutiile propuse să satisfaca si să respecte cu strictete cerinţele specifice;
    - Identifică cerinţele de calitate specifice și transpune în practică procedurile tehnice de asigurare a calităţii;
    - Identifică problemele de rezolvat și le corelează cu obiectivele şi cerinţele actuale şi de perspectivă ale organizaţiei. Activităţile critice sunt identificate și tratate cu atenţie şi rigurozitate;
    - Elaborează structura logică a datelor și prelucrarea acestora iar criteriile de grupare logică sunt elaborate pe baza informaţiilor oferite de către managerul de proiect informatic;
    - Urmarește că fluxurile de prelucrări identificate conduc la obţinerea rezultatelor aşteptate de client/organizaţie. Evenimentele ce pot influenţa derularea normală a prelucrărilor şi modul de rezolvare al efectelor acestora sunt semnalate managerului de proiect;
    - Stabileşte structura fizică a datelor pe baza structurii logice determinate și a specificaţiilor de definire elaborate sau agreate cu managerul de proiect;
    - Elaborează planul de testare a sistemului informatic, stabileşte paşii de realizare a testării soluțiilor/rapoartelor proiectate din punct de vedere hardware şi software, iar testarea are în vedere atât aspectele structurale, cât şi pe cele funcţionale;
    - Poate acționa ca un expert în folosirea unui anumit instrument/tool de raportare, oferind asistență și training clienților sau colegilor care o solicită;
    - Produce sisteme informatice de calitate, care îndeplinesc cerinţele clientului si pentru care a folosit cele mai potrivite soluţii tehnice;
    - Colaborează cu specialiștii/experții în analiză financiară din cadrul EMEA;
    - Colaborează cu toate structurile din Organizatia Global Business Intelligence Software , cu personalul din Organizația de Vânzări și cu managerii de proiect din cadrul organizației Global Business Intelligence Software pentru a oferi soluţii de raportare la cele mai înalte standarde.

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (138)