Copywriter @ DWF

Vezi toate job-urile DWF - Digital Marketing & Crowdsourcing Solutions active.

Vezi toate job-urile Copywriter @ DWF active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Media - Jurnalism active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: DWF - Digital Marketing & Crowdsourcing Solutions
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.09.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cine suntem si ce facem?

    Suntem o echipa tanara de profesionisti pasionati de tot ce inseamna marketing digital.

    Punem pe radarul GOOGLE, pe cele mai arzatoare pozitii, magazinele online si companiile care isi doresc sa fie in top. Altfel spus, la DWF facem SEO si o facem cel mai bine.

    Cerinte

    Daca ai :

    • Cunostinte foarte bune de limba romana si de limba engleza;
    • Creativitate si originalitate in redactarea continutului;
    • Atentie la detalii – detectezi usor greselile de scriere;
    • Gandire critica – detectezi usor exprimari neinteligibile, rationamente slab argumentate;
    • Initiativa, spirit analitic, putere de concentrare si capacitatea de a lucra cu deadline-uri;
    • Atentie distributiva si capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan;
    • Experienta minima in domeniul digital si social media. Cunostintele in Photoshop si SEO reprezinta un avantaj;
    • Abilitatea de a fi flexibil, esti comunicativ si un adevarat team player;
    • Ingeniozitate si iti plac provocarile;

    Responsabilitati

    Daca poti sa:
    • Documentezi asiduu fiecare material ce trebuie redactat, sintetizezi strategic continutul acestuia, ca mai apoi sa poata fi viralizat;
    • Urmaresti sursele multiple de informare (nationale si internationale) aferente domeniului de activitate al clientilor DWF;
    • Colaborezi cu managerii care gestioneaza conturile clientilor in scopul integrarii continutului si respectarii deadline-urilor;
    • Scrii materiale extrem de originale si bine documentate pentru blogul clientilor, articole informative, descrieri de produse, advertoriale, slogane de campanii, comunicate de presa, subiecte şi headere de newslettere, brosuri, ebook-uri;

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    • Salariu atractiv, bonusuri si prime;
    • Traininguri, cursuri si participari la evenimente de profil;
    • Super colegi, un scaun confortabil, o cafea buna si multe activitati de teambuilding;

    Daca ai ce ne dorim si daca activitatile de mai sus ti se par floare la ureche, noi iti oferim sansa de a te integra intr-o companie si intr-un colectiv care cresc vazand cu ochii.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,