Manager Logistic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Manager Logistic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.08.2017
    Remote work: On-site
    Cerinte

    - Organizarea activitatii de receptie, triere, etichetare si expediere marfuri din cadrul platformei logistice ;

    - Optimizarea fluxurilor si ameliorarea performantei platformei ;

    - Coordonarea unei echipe de  circa 20 de persoane ;

    - Supervizarea si garantarea respectarii proceselor interne cat si a regulilor de securitate in munca ;

    - Coordonarea sefilor de echipa si realizarea obiectivelor stabilite ;

    - Raportarea rezultatelor catre management-ul companiei;

    - Garantarea productivitatii si gestionarea optima a costurilor;

    Responsabilitati

    Ne dorim, în primul rand, sa ai un bun nivel de comunicare in limba franceza  (minimum nivel B1), implicare, pro activitate dar si dinamism.

    Asadar, dacă  rigurozitatea, initiativa, dinamismul și capacitatea de adaptare te definesc, atunci esti candidatul potrivit.

    Ce cautam :

    - Experienta de minimum 5 ani in management in domeniile logistica, supply chain sau distributie

    - Experienta in coordonare de activitati  si de echipe;

    - Experienta in lucrul cu diferite programe logistice (experienta in SAP poate reprezenta un avantaj) dar si in lucrul cu Microsoft Office (Excel, Powerpoint).

    - Cunoasterea limbii franceze la un nivel minimum B1 (limba engleza reprezeinta un avantaj)

    - Cunostinte de protectia si securitatea muncii

    - Disponibilitate pentru diferite deplasari in scop de training pentru circa 2-3 luni

    - Bune capacitati de organizare, analiza si multitasking

    Alte informatii

    - Pachetul salarial va fi discutat in cadrul interviurilor.

    Arad, Timisoara, Titu,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate, Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (23)