Pricing Advisor with English

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Pricing Advisor with English active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.06.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, Hewlett Packard Enterprise, suntem in cautarea unui Pricing Advisor, cu abilitati de comunicare in limba engleza.

    Pricing Advisor-ul acţionează într-un mediu multicultural si administreaza procesele si sistemele operative oferind asistenta partenerilor din regiunea Middle East si Kingdom of Saudi Arabia pentru care se ofera suport pe problemele care apar, in special cele legate de preturi.

    Cunoştinţe de bază de asistenţă vânzări/clienţi
    Aptitudini generale de lucru cu computerul (Sistemul de operare – Windows XP), experienţă în lucrul cu aplicatiile MS Office : Excel, Word şi PowerPoint
    Limba engleza – nivel avansat şi/sau o altă limbă europeană
    Experienţa anterioară de lucru
    Bune aptitudini de comunicare
    Simţ practic al afacerilor
    Capacitate de analiza
    Nivel inalt de acuratete, atentie la detalii,
    Aptitudini de organizare planificare si control
    Abilitate de a lucra cu cifre
    Excelent spirit de organizare
    Rezistenta la stres si flexibilitate;

    Responsabilitati

    Acordarea de asistență partnerilor cu privire la interogări de pret, prin e-mail / telefon pe ruta indirecta de piață (RTM)
    Colaborare in mod proactiv cu partenerii pentru a urmări cererile deschise / neterminate
    Efectuarea de activitati operationale care duc la aprobarea si inchiderea ofertelor
    Actualizari de OPG, cand este cazul
    Identificarea nevoilor de training pentru parteneri pe baza intrebarilor si interactiunii cu acestia si asigurarea livrarii trainingurilor in colaborare cu departamentele implicate.
    Actioneaza ca un prim punct de contact pentru parteneri in domeniul de preturi
    Coordonarea rezolvarii problemelor semnalate de parteneri in procesul end-to-end de vanzare.
    Comunicarea cu clientii interni si externi, in arii specific activitatii.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (570)