Jr. Business Analyst - Administrare Portofoliu Carduri

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Alpha Bank active.

Vezi toate job-urile Jr. Business Analyst - Administrare Portofoliu Carduri active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Alpha Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2017

    ALPHA BANK ROMANIA is part of the largest Greek financial group, Alpha Bank Group, with more than 140 years experience in banking sector. The first foreign bank to come to Romania after 1990, ALPHA BANK ROMANIA provides the whole range of products and services to the consumer market segment as well as complex banking solutions to the business and corporate customers.The applicants will have the great opportunity to join an important organization whose values are: innovation, honesty, flexibility, intelligence and reliability.

    Cerinte

    - Absolvent studii Universitare – Cibernetica/ Automatica/ Economice sau experienta intr-o pozitie similara, in programare, raportare si/sau administrare baze de date;
    - Cunostinte solide in lucrul cu baze de date si SQL;
    - Microsoft Office – nivel avansat;
    - Cunoasterea instrumentelor de plata electronice constituie avantaj;
    - Un bun nivel de cunoastere a limbii Engleze – scris si conversatie;
    - Excelente abilitati de comunicare, orientare spre rezultate, proactivitate si spirit analitic.

    Responsabilitati

    - Analistul de Business are rolul de a dezvolta instrumente si modele de raportare;
    - Analizeaza si segmenteaza portofoliul de carduri al Bancii (demografic, profil tranzactional, rate de x-sell, etc.) cu scopul de a dezvolta modele care sa ofere informatii detaliate despre comportamentul clientilor;
    - Dezvolta analize de piata si face propuneri de eficientizare a campaniilor si de imbunatatire a profitabilitatii prin abordari concentrate pe anumite segmente de clienti;
    - Analizeaza rezultatele campaniilor si centralizeaza concluzii si propuneri;
    - Participa la definirea procesului de bugetare;
    - Realizeaza analiza detaliata si monitorizarea performantei in vanzari carduri pentru toate canalele de distributie;
    - Asigura extragerea si actualizarea datelor despre clienti din bazele de date existente;
    - Analizeaza si dezvolta modelul de predictibilitate privind evolutia portofoliului de clienti si a programelor de loialitate;
    - Colaboreaza cu directiile implicate si pentru dezvoltarea si optimizarea proceselor;
    - Propune actiuni pentru dezvoltarea portofoliului de carduri si a profitabilitatii.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (96)