Junior Legal Adviser — Legal Court Department

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GetBack Recovery active.

Vezi toate job-urile Junior Legal Adviser — Legal Court Department active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: GetBack Recovery
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.06.2017

    Compania GETBACK RECOVERY este prezenta pe piata din Romania incepand cu martie 2014, devenind un partener de incredere pentru cele mai importante institutii financiare, din domeniul bancar, financiar si telecomunicatii. Serviciile noastre sunt orientate catre managementul creantelor neperformante prin achizitionarea acestora si colectarea creantelor atat in faza amiabila, precum si in cea legala, respectand standarde inalte de calitate.

    Responsabilitati principale:

    • Acorda asistenta juridica si suport in procesul de recuperare a creantelor apartinand Getback in cadrul procedurii amiabile, precum si in etapa din fata  instantelor de judecata;
    • Intocmirea si pregatirea documentelor necesare pentru promovarea si efectuarea demersurilor legale in vederea obtinerii de titluri executorii pentru creantele preluate;
    • Analizeaza hotararile instantelor judecatoresti in vederea identificarii unor erori sau omisiuni efectuate de catre instanta, precum si daca sunt necesare lamuriri cu privire la hotarare si actioneaza in consecinta;
    • Raspunde solicitarilor primite din partea autoritatilor publice ( ANPC, Politie) si a celor receptionate de la debitori;
    • Monitorizeaza dosarele aflate pe rolul instantelor judecatoresti, urmarind stadiul acestora de solutionare;
    •  Redacteaza cereri in fata instantelor de drept comun si administrazeaza actele din dosarele de pe rolul instantelor de judecata, prin arhivarea acestora si inregistrarea in baza de date;
    • Urmareste evolutia cadrului legislativ relevant in activitatea desfasurata, si asigura punerea sa in aplicare la nivelul companiei;

    Cerinte:
    • Studii universitare de lunga durata in domeniul juridic;
    • Cunostinte juridice la nivel superior;
    • Experienta in relationarea cu institutiile publice si instantele de drept comun de minim 6 luni;
    • Experienta in domeniul juridic de minim 1 an;
    • Constituie un avantaj, experienta in materia recuperarii de creante;
    • Abilitati de comunicare, concentrare, analiza (urgenta/importanta) si sinteza rapida, precum si si lucru in echipa;
    • Persoane dedicate, serioase, motivate si care detine abilitatea de a emite rationamente logice si structurate;
    • Abilitati de organizare si planificare a activitatii desfasurate;
    • Cunostinte Microsoft Excel;
    • Cunosterea limbii engleze, constituie un avantaj;

    Beneficii:
    • Tichete de masa;
    • Abonament asigurare medicala;
    • 7Card-Beneficii in miscare;
    • Bookster-Biblioteca;
    • Decont transport in limita sumei de 70 de lei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre GetBack Recovery. Consultati Politica de procesare a datelor personale a GetBack Recovery >>

    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)