Manager Relatii Clienti Micro - Drobeta Turnu Severin

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Manager Relatii Clienti Micro - Drobeta Turnu Severin active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Drobeta Turnu-Severin
  • Actualizat la: 27.06.2017

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Esti o persoana cu initiativa? Dinamica? Iti place sa fii parte in dezvoltarea unui business ? Daca raspunsul este DA, te asteptam in echipa noastra.

    Avem nevoie de tine! Rolul tau se regaseste in promovarea si vanzarea produselor si serviciilor bancare, catre clienti persoane fizice autorizate si microintreprinderi.

    Ce te recomanda:
    • Studii superioare;
    • Vechime minima: 2 ani, din care minim 1 an in institutii financiar-bancare / in domeniul financiar /contabil.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    • Vei oferi suport clientilor existenti si potentiali, clienti microintreprinderi si persoane fizice autorizate;
    • Administrarea eficienta a portofoliului de clienti alocati;
    • Identificarea cerintelor clientilor si cresterea oportunitatilor de vanzare;
    • Atragerea si pastrarea clientilor prin promovarea si vanzarea produselor si serviciilor adecvate profilului lor;
    • Colaborarea activa cu echipa pentru indeplinirea obiectivelor individuale si de echipa.

    Ca membru al echipei BCR, iti oferim oportunitatea de a te devolta intr-una din cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est- Grupul Erste si cea mai mare banca comerciala de pe piata locala. De asemenea, vei avea acces la un portofoliu diversificat de clienti, ceea ce ofera personalizarea relatiei bancare si cresterea vanzarilor.
    Asteptam sa ne cunoastem, alege sa faci parte din echipa BCR!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (544)