Transfer Pricing Consultant

Vezi toate job-urile Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global active.

Vezi toate job-urile Transfer Pricing Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global
Domeniu:
  • Altele
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.01.2018

    Intr-o lume unde diversitatea este un element cheie, stim ca este esential sa adaptam serviciile noastre la cerintele clientilor, sa construim solutii customizate pentru fiecare client.

    Motto-ul nostru: Nu exista un serviciu care sa nu poate fi imbunatit.

    Cerinte

    Payout este in cautarea unui Consultant in Transfer Pricing, pentru clientul sau, o companie ce ofera servicii de consultanta fiscala si financiara.

    Candidatul ideal este absolvent de studii superioare economice, cu experienta intr-o companie cu activitate de consultanta fiscala, prioritar in domeniul intocmirii dosarelor de Transfer Pricing.

    Cerinte:

    Experienta 2-3 ani in consultanta si intocmire dosare de Transfer Pricing (cerinta obligatorie);
    Cunostinte limba engleza, nivel avansat (cerinta obligatorie);
    Foarte bune cunostinte legislative in domeniul Tranfer Pricing;
    Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in acelasi timp;
    Foarte bune abilitati de comunicare, atat scrisa cat si verbala;
    Persoana organizata, ordonata, cu cu initiativa si putere de convingere;
    Cunostinte MSOffice;

    Responsabilitati

    Consultanta in vederea intocmirii dosarelor de Transfer Pricing;
    Analiza, intocmirea, interpretarea si documentarea informatiilor in vederea intocmirii dosarelor de Transfer Pricing;
    Oferirea solutiilor si a opinilor corecte din punct de vedere legislativ in domeniul dosarelor de Transfer Pricing;
    Analiza si interpretarea cerintelor legislative primite din partea clientilor, redactarea opiniilor;
    Comunicarea permanenta cu clientii societatii, rezolvarea cerintelor acestora si respectarea termenelor de finalizare a lucrarilor;
    Mentinerea legaturii cu autoritatile competente;
    O buna colaborare cu membrii echipei, ajutand si sprijinind la finalizarea proiectelor;

    PayOut is a company specialized in outsourcing all HR operational activities. Having open offices in Bucharest, Timisoara and Cluj-Napoca, PayOut has gained the trust of more than 120 companies. Our outsourcing services are referring to:

    - Payroll and Personnel Administration using advances software solutions;

    - Labor code and expatriates consultancy; European forms (A1 form) consultancy

    - Recruiting

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (91)