Logistics Coordinator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Logistics Coordinator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.06.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Minimum 3 ani de experienta in Logistica si Transporturi ;
    Limba engleza fluent ;
    Abilitati de lucru cu MS Office ;
    Abilitatea de a lucra independent cu minimum de supraveghere;
    Studii superioare.

    Responsabilitati

    Asigura livrarea la timp catre clientii HPE (finali si intermediari), indeplinind conditiile de calitate si termenele de livrare asumate.
    Monitorizeaza zilnic performanta livrarilor, evitand deviatiile si actionand pentru respectarea conditiilor.
    Asigura interfata logistica cu depozitele, fabricile, depozitele de consolidare si transportatorii din cadrul EG EMEA Supply Chain. Actioneaza ca prim punct de escalare pentru toate canalele de distributie.
    Identifica riscurile care pot impiedica indeplinirea asteptarilor clientilor si ia masuri de reducere a impactului acestora.
    Actioneaza ca prim punct de escalare in managementul incidentelor si validarea reclamatiilor.
    Coordoneaza fluxurile de retur din regiunea desemnata, asigurand atingerea indicatorilor.
    Aproba si coordoneaza livrarile speciale.
    Controleaza costurile aditionale prin investigarea motivului acestora si evalueaza alternativele mai putin costisitoare.
    Identifica prioritatile operationale impreuna cu transportatorii, in cadrul conferintelor telefonice zilnice/saptamanale.
    Impartaseste experientele de buna practica in cadrul echipei.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (27)