Analist Date - Testare IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BRD Finance active.

Vezi toate job-urile Analist Date - Testare IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BRD Finance
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.06.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Cunostinte de utilizare a Microsoft Office (Word, Excel, VBA) - nivel avansat
    • Cunostinte de SQL, Oracle, Business Objects (Infoview, Reporting),
    • Cunostinte despre baze de date (design si exploatare)
    • Experienta anterioara intr-o pozitie similara de quality assurance reprezinta un avantaj
    • Capacitate de analiza
    • Buna cunoasterea a activitatii de creditare in general,
    • Spirit de echipa

    Responsabilitati

    • Participă activ la automatizarea procesului de quality assurance
    • Redactează şi execută scenariile de test pentru livrările pe fişe de evoluţie în test, în vederea omologării programelor dezvoltate
    • Redactează fişele de anomalie pentru fiecare disfuncţionalitate apărută la specificaţiile de business, în funcţie de rezultatul testelor
    • Redactează şi execută scenariile de test pentru livrările pe fişe de anomalie în test, în vederea omologării programelor dezvoltate
    • Redactează documentatiile necesare si sustine sesiuni de training în concordanţă cu noile funcţionalităţi rezultate
    • Redactează planificarea lucrărilor în funcţie de scopul şi conţinutul fiecărei livrări
    • Realizează analiza second level pentru incidentele apărute pe suport producţie

    Alte informatii

    Beneficii:
    • oportunităţi de dezvoltare şi avansare în cadrul grupului Societe Generale, în concordanţa cu performanţele profesionale: Nu-ţi oferim doar un loc de muncă, ci şi un parcurs profesional atractiv.
    • diferite cursuri functie de nevoile individuale identificate, conform planului de training si dezvoltare agreat cu supervizorul tau direct: Pentru că ne dorim să fii din ce ȋn ce mai bun ȋn activitatea ta!
    • transport asigurat de la Metrou Aurel Vlaicu până la sediul BRD Finance: Încurajăm mersul pe jos, dar îţi oferim alternative.
    • tichete de masa: Pentru că te ȋncurajăm să-ţi iei masa de prânz alături de colegii tăi!
    • asigurare medicală la o clinică privată: Ne interesează sănătatea ta!
    • asigurare de viata: Ne interesează protejarea şi siguranta ta financiară în cazul unor evenimente neprevăzute!
    • echipa tanara, mediu de lucru plăcut: Te aşteaptă nişte colegi minunaţi!

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (362)