Analist Date - cercetare cantitativa

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Marketing
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.08.2017

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Absolvent sau student in ani terminali la Cibernetica, Marketing, Sociologie, Statistica, Matematica sau Informatica;

    - Cunostinte solide de Microsoft Excel si SPSS;

    - Gandire logica, spirit analitic, atentie la detalii, inclinatie spre lucrul cu cifre;

    - Experienta de min. 1 an intr-o agentie de cercetare (se accepta si 6 luni in cazul in care candidatul se potriveste cu toate celelalte cerinte);

    - Cunostinte solide limba engleza.

    Responsabilitati

    - Stabilirea parametrilor esantionului;

    - Realizarea schemei de ponderare;

    - Programarea chestionarelor in platforma proprie;

    - Traducere si adaptare chestionare;

    - Controlul logic al raspunsurilor conform specificatiilor din chestionar;

    - Validarea curatarii si corectarea erorilor de curatare;

    - Identificarea erorilor legate de culegerea datelor si transmiterea lor catre PM;

    - Calcularea ponderilor si realizarea variabilei de ponderare;

    - Codificarea raspunsurilor deschise in categorii;

    - Prelucrarea finala a datelor (descriptives, crosstabs);

    - Realizarea testelor statistice (de medii, de asociere, corelatii);

    - Verificarea rezultatului prelucrarii;

    - Realizarea raportului de cercetare pe baza tabelelor si testelor.