Inginer Calitate Telecom

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FAIST Mekatronic active.

Vezi toate job-urile Inginer Calitate Telecom active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: FAIST Mekatronic
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 16.08.2017

    FAIST Mekatronic face parte din divizia de metale usoare a grupului FAIST International Group. Incepand din 2005, fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom si industria auto. In prezent, fabrica are un numar de peste 1300 angajati. Te invitam si pe tine! Aici e locul unde experienta ta si tehnologia noastra garanteaza succesul!

    Cerinte

    Studii / Calificări:
    Obligatoriu: superioare tehnice
    Permis de conducere categoria B
    Constituie avantaj: Certificat de Auditor Intern ISO 9001
    Kaizen / 5S / Six sigma — nivel mediu

    Competențe:
    Ms Office (Word, Excel, Power Point) - nivel de bază
    Limba Engleză — nivel avansat
    Abilități de prezentare - nivel mediu
    Abilități interpersonale (sociabilitate, usurință în verbalizare)

    Experiență cu anumite instrumente de lucru:
    8 D Report, Ishikawa, 5 Why
    Desen Tehnic

    Responsabilitati

    Menține legătura cu clienții.
    Pregătește rapoartele 8D pentru problemele reclamate de client.
    Raportează External DPPM până în 5 ale lunii pentru luna anterioară.
    Elaborează Control Plan și SIP pentru produsele noi din aria de responsabilitate.
    Monitorizează performanțele calitative ale producției prin comparații cu indicatorii stabiliți.

    Alte informatii

    Beneficii
    - Bonus Anual
    - Salariu Competitiv
    - Transport Gratuit
    - Training
    - Bonus loialitate
    - Tichete de Masa

    FAIST Mekatronic este parte integranta a grupului FAIST International Group, o multinationala avand 33 de fabrici de manufacturare si logistica in Europa, Asia si America. Incepand din 2005 fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom si industria auto, cu un numar de angajati de peste 1400, aflandu-se in continua extindere.

    Satu-Mare, Oradea, Baia Mare,