IT Delivery Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IT Smart Systems active.

Vezi toate job-urile IT Delivery Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: IT Smart Systems
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 29.12.2017

    We are #ITSS Community – proud, fun and very much alive, always eager to discover, create, succeed and deliver excellency. We are one of the largest Romanian Digital Business Transformation and Fintech Player organization, founded in 2002 in Bucharest.

    Cerinte

    minim 5 ani experienta in IT Delivery Management
    experienta in implementarea unor noi modele de lucru
    rezultate concrete in eficientizare de procese, proceduri, standarde de lucru
    experienta in livrarea de proiecte respectind standarde de calitate
    soft -skills avansat
    background tehnic

    Responsabilitati

    Executie contracte — organizare interna:
    1. Vei intelege strategia de dezvoltare, obiectivele si procesele de lucru ale clientilor si ale ISS si te vei asigura de livrarea proiectelor in concordanta cu acestea
    2. Vei masura si raporta catre ISS Partners costurile din punct de vedere manpower/alocare in livrare:
    a. Pe echipe de livrare (Online, Integrare, Outsourcing)
    b. Pe proiecte
    c. Pe client
    3. Te vei asigura de bunul mers al activitatilor de la nivelul de management (Managers, Program Managers, Project Managers) in directia:
    - stabilirii abordarii/strategiei de urmat pentru fiecare proiect in parte
    - identificarii rolurilor si responsabilitatilor in cadrul echipelor de proiect
    - planificarii executiei, executiei propriu-zise, monitorizarii statusului si progresului
    4. Te vei asigura ca proiectele sunt livrate in termenele stabilite si vei fi punct de escalare in vederea rezolvarii interdependentelor si problemelor aparute in proiectele care se desfasoara in acelasi timp
    5. Te vei asigura de eficienta instrumentelor folosite in cadrul echipelor de proiect pentru ca executia si progresul proiectelor sa fie in concordanta cu nivelul de calitate agreat
    6. Te vei asigura că abordarea proiectului, procedurile interne si cele agreate cu clientul la nivel de proiect sunt respectate de echipele de livrare.
    7. Iti vei asuma rezolvarea impedimentelor aparute in proiecte si care nu pot rezolvate de echipele de proiect
    8. Vei fi punct de escalare (la nevoie) pentru chestiuni externe proiectelor cu impact in activitatea de livrare
    9. Vei defini si urmari indicatori de performanta pentru activitatile de livrare potriviti fiecarui context si in linie cu abordarea/strategia stabilita ISS partners pentru fiecare proiect in parte
    10. Vei gestiona relatia cu eventualii furnizori de servicii implicate in executia contractelor ISS (subco, revanzare)

    Executie contracte — relatia cu clientul:
    2. Vei avea rol consultativ in elaborare SOW
    3. Te vei asigura de obtinerea acceptantelor
    4. Vei fi responsabil pentru semnarea acceptantelor conform SOW semnate, max lag 50k
    5. Te vei asigura de o reprezentare a ISS in fata clientului potrivita fiecarui context si in linie cu abordarea/strategia stabilita cu ISS Partners pentru fiecare proiect in parte
    6. Vei fi punct de escalare si te vei asigura de:
    a. gestionarea cererilor clientului (probleme, reclamatii, modificari etc) in vederea obtinerii unui rezultat echilibrat din punct de vedere satisfactie client - costuri interne
    b. gasirea de metode amiabile de rezolvare a eventualelor conflicte aparute in relatia cu clientul

    Organizarea si dezvoltarea Diviziei de Projects Delivery:
    1. Vei fi responsabil de dimensionarea corespunzatoare a diviziei astfel incat aceasta sa poata sustine proiectele in curs si oportunitatile comunicate de ISS Partners, in limita bugetului de salarii alocat
    2. Te vei asigura de organizarea diviziei pe echipe astfel incat sa existe un raport echilibrat de activitati si responsabilitati pentru coordonatorii si membrii echipelor.
    3. Te vei asigura de dispersia corespunzatoare a cunostintelor tehnice sau de proiect in cadrul echipei (pentru a evita concentrarea de knowledge critic intr-un singur punct)
    4. Vei avea in vedere asigurarea dezvoltarii competentelor membrilor echipei
    5. Vei face propuneri ref. competente necesare suplimentare si modalitatea de atingere a acestora in echipa ISS, functie de proiectele in curs si de oportunitatile comunicate de ISS Partners
    6. Vei identifica si propune catre HR sau intern in divizie actiuni (training, recrutare, task-uri etc) in vederea acoperirii diferentelor de competente intre cele existente si cele necesare
    7. Vei lucra cu HR pentru a gasi si aplica modalitati optime de motivare individuala si dezvoltare profesionala
    8. Vei gasi metode amiabile de rezolvare a eventualelor conflicte aparute in echipa

    Dezvoltarea mediului de lucru:
    1. Vei face propuneri catre ISS partners in vederea imbunatatirii proceselor de lucru ISS (instrumente, procese, proceduri, standarde) si, o data aprobate, te vei asigura de implementarea si asimilarea acestora in activitatile diviziei de livrare
    2. Vei urmari evolutia proceselor de lucru ISS astfel incat acestea sa fie permanent adaptate contextului actual si sa poata sustine strategia de dezvoltare si obiectivele ISS
    3. Te vei asigura de gospodarirea resurselor alocate
    4. Vei incuraja mentinearea unei atmosfere de lucru placute
    5. Vei gestiona corect situatiile de stress aparute in proiecte

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (301)