Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GetBack Recovery active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: GetBack Recovery
Domeniu:
  • Banci
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.07.2017

    Compania GETBACK RECOVERY este prezentă pe piaţa din România începând cu martie 2014, devenind un partener de încredere pentru cele mai importante instituţii financiare, din domeniul bancar, financiar şi telecomunicaţii. Serviciile noastre sunt orientate către managementul creanţelor neperformante prin achiziţionarea acestora şi colectarea creanţelor atât în faza amiabilă, precum şi în cea legală, respectând standarde înalte de calitate. Obiectivul nostru este să înţelegem nevoile partenerilor şi debitorilor noştri şi să dezvoltăm permanent soluţii adaptate acestora.

    Te invitam sa te alaturi echipei noastre si sa parcurgem impreuna drumul spre succes.

    Responsabilitati principale:

    •    Acorda asistenta juridica si suport pentru situatiile conflictuale aparute in procedurile legale de recuperare a creantelor din portofoliul companiei;
    •    Formuleaza actiuni, intampinari, plangeri, contestatii, cai de atac, declaratii de creanta, voturi pentru adunarile/comitetele creditorilor si alte asemenea documente specifice;
    •    Intocmeste si pregateste documentele necesare pentru promovarea si efectuarea demersurilor legale in vederea obtinerii titlurilor executorii pentru creantele preluate;
    •    Asigura reprezentarea companiei in fata instantelor judecatoresti si a altor organe jurisdictionale si autoritati publice in dosarele debitorilor din portofoliu;
    •    Monitorizeaza toate dosarele aflate pe rolul instantelor judecatoresti, urmarind stadiul acestora de solutionare;
    •    Redacteaza raspunsuri catre debitori, precum si in fata diverselor autoritati ale statului (ANPC, Politie, ANSPDCP);
    •    Urmareste evolutia cadrului legislativ relevant in activitatea desfasurata si asigura punerea sa in aplicare la nivelul companiei.

    Candidatul ideal:

    • Experienta in materia recuperarii de creante de minim 3 ani (in procedura executarii silite si in procedura insolventei);
    • Cunostinte juridice solide de drept civil, financiar-bancar, procesual civil si penal;
    • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    • Abilitati de analiza si sinteza si orientarea catre solutionarea problemelor;
    • Abilitati de organizare si planificare a activitatii desfasurate;
    • Cunostinte Microsoft Excel;
    • Limba engleza constituie un avantaj.

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv;
    • Tichete de masa;
    • Asigurare medicala;
    • Oportunitatea de dezvoltare profesionala intr-o companie tanara in plina ascensiune;
    • Abonament 7 Card si Bookster.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre GetBack Recovery. Consultati Politica de procesare a datelor personale a GetBack Recovery >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (31)