Manager de Proiect

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GABTEO HR active.

Vezi toate job-urile Manager de Proiect active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: GABTEO HR
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.06.2017

    GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate;
    2-5 ani experienta in consultanta de management;
    Experienta dovedita in gestionare de proiecte (Project Management);
    Experienta in utilizarea unor metodologii de proiect. Detinerea unei certificari de PM constituie un avantaj (ex PMP®, Prince2);
    Excelente abilitati de comunicare si prezentare;
    Abilitati interpersonale dosebite si lucru eficient in echipa;
    Proactivitate, atitudine energica si constructiva;
    Eficienta in monitorizare activitatilor;
    Excelente abilitati de analiza, furnizare de solutii si luarea deciziilor;
    Creativitate si flexibilitate;
    Orientare catre client si catre rezultate;
    Abilitati de dezvoltare a unor relatii constructive cu stakeholderii proiectului;
    Abilitatea de a sintetiza in mod eficient informatiile si prezentarea constatarilor catre managementul superior;
    Abilitati de lucru simultan pe mai multe proiecte/activitati;
    Limba engleza – nivel avansat, o alta limba straina constituie un avantaj;
    MS Office – cunostinte avansate (Word, Excel, PowerPoint; Outlook);
    Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate.

    Responsabilitati

    Construirea si gestionarea relatiilor de afaceri in conformitate cu standardele specifice domeniului de activitate (FEACO, AMCOR, etc);
    Pregatirea si prezentarea propunerii de servicii de consultanta (abordarea misiunii, calendarul misiunii, livrabile, metode si tehnici ce vor fi folosite, echipa, identificarea posibililor contractori, buget etc.);
    Planificarea si organizarea misiunii de consultanta (structura si componenta echipei de proiect, detalierea planului de lucru, a bugetului si comunicarea acestora catre client etc.);
    Executia si coordonarea misiunilor de consultanta in management conform procedurilor si fazelor misiunilor proprii companiei (planificare, coordonare, monitorizare, raportare, inchidere);
    Coordoneaza si contribuie la executia livrabilelor proiectului, la standardele de calitate ale companiei;
    Asigurarea respectarii termenelor proiectelor, a bugetelor si obtinerea rezultatelor urmarite;
    Evalueaza echipa de proiect si genereaza raportarile interne aferente proiectului;
    Participarea la dezvoltarea portofoliului de produse si servicii;
    Participarea la optimizarea organizarii interne (procese, documente, standarde, proceduri);
    Dezvoltarea de instrumente, template-uri, procese si bune practici in aria managementului de proiect;
    Participarea la dezvoltarea materialelor de training pentru aria managementului de proiect;
    Participarea la livrarea de training si coaching in aria managementului de proiect.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (42)