Consilier suport tehnic IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Consilier suport tehnic IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.07.2017

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    Experienţă şi abilităţi:
    • Absolvent al unei facultăţi sau student al unei facultăţi (de preferat tehnică) - constituie un avantaj
    • Cunoştinţe de 1st line support şi înclinaţii tehnice - constituie un avantaj
    • Abilităţi de comunicare
    • Atenţie la detalii
    • Abordarea cu calm a situaţiilor
    • Ascultare activă
    • Orientare spre client
    • Rezistenţă la stres
    • Abilitate de a lucra fără o atentă supervizare

    Responsabilitati

    Vei fi responsabil de:

    • Solutionarea de la primul apel telefonic a solicitării primite conform procedurilor şi instrucţiunilor de lucru stabilite de către departamentul IT
    • Vei delega spre rezolvare către departamentele IT sau furnizor cazurile confom specificaţiilor puse la dispoziţie de către departamentul IT
    • Vei răspunde apelurilor telefonice în concordanţă cu cerințele stabilite pentru acest tip de serviciu
    • Te vei asigura că apelurile sunt gestionate conform standardelor de contactare specifice (rapiditate contactare, reveniri, rata de contact etc.) pentru fiecare solicitare.
    • Vei colabora cu diferite persoane, inclusiv salariați din alte departamente, în vederea soluționării solicitărilor
    • Vei comunica politicos și si vei trata cu respect persoanele care fac solicitări
    • Îţi vei îsuşi şi vei respecta procedurile de lucru specifice; vei respecta comportamentele cheie valabile la nivelul departamentului CSC.
    • Vei folosi eficient și corect instrumentele de lucru puse la dispoziţie de companie (ex. aplicaţii informatice).
    • Vei respecta cerinţele privind disciplina în activitatea pe care o vei desfăşura (prezenţa la program, anunţare din timp în caz de întârziere sau absenţă de la serviciu, organizarea spaţiului de lucru, accesul/ieşirea din companie)

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (42)