Stagiu de practică în cadrul ENGIE Servicii, Târgoviste

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENGIE Romania active.

Vezi toate job-urile Stagiu de practică în cadrul ENGIE Servicii, Târgoviste active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENGIE Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: practica
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Targoviste
  • Actualizat la: 19.08.2017

    Grupul ENGIE, unul dintre liderii din domeniul energetic la nivel mondial, este prezent in Romania in următoarele domenii de activitate: gaze naturale, energie electrica, servicii energetice si de infrastructura, prin filialele sale: ENGIE Romania, Distrigaz Sud Retele, ENGIE Servicii, Alizeu Eolian si Braila Winds.
    ENGIE in Romania se ocupa cu:
    •         furnizare de gaze naturale si de electricitate, pentru clienti rezidentiali si business, prin ENGIE Romania care este si interfata comerciala cu clientii;
    •         distributie de gaze naturale prin Distrigaz Sud Retele.
    •         servicii tehnice pentru instalatiile de gaze naturale si centrale termice prin ENGIE Servicii;
    •         productie de electricitate prin 2 parcuri eoliene (Alizeu Eolian si Braila Winds).
    Ne mandrim cu un portofoliu de 1,6 milioane de clienti, gestionam in siguranta o retea de distributie de circa 19.000 km, producem energie electrica in doua parcuri eoliene cu o capacitate totala de 100 MW iar toate acestea le realizam cu o echipa puternica de 3.600 de angajati.

    Cerinte

     Studenţi în anul IIl ai: Universității Politehnice București Facultatea Energetică, Universităţii Construcții București Facultatea Instalații, Universităţii Petrol si Gaze Ploieşti, alte universităţi tehnice similare ca profil;
     Tineri dinamici şi motivaţi care doresc sa invete mai multe despre aria tehnica a unui business de utilitati;

    Responsabilitati

    Alte informatii

    Oferim:
    - Stagiu de practică de aproximativ 2 luni;
    - Oportunitatea de a afla mai multe informații despre domeniul ingineriei şi al serviciilor;