Junior Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DB Schenker Logistics SA active.

Vezi toate job-urile Junior Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: DB Schenker Logistics SA
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.06.2017

    La DB Schenker Logistics  faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

    Cu peste 74.500 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

    Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

    Cerinte

    Cunostinte pachet MS Office, Adobe (Photoshop, InDesign, Ilustrator, Acrobat Reader) si Corel Draw;
    Absolvent de studii superioare de Marketing;
    Experienta relevanta de minim 1 an;
    Cunostinte lb engleza nivel avansat;
    Seriozitate, implicare si loialitate;
    Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
    Excelente abilitati de comunicare.

    Responsabilitati

    Identifica si propune modalitati de actualizare a paginii web;
    Mentine o vizibilitate ridicata a brandului prin diverse evenimente;
    Executa si optimizeaza designului paginilor web si al altor elemente grafice si de functionalitate;
    Prelucrareaza imagini de identitate ale companiei;
    DTP, realizeaza grafica pentru brosuri, pliante, reviste, branding indoor & outdoor etc;
    Asigura stocul de materiale de marketing pentru echipa de vanzari.

    Alte informatii

    Oferta noastra:

    Pachet salarial atractiv;
    Mediu de lucru interactiv;
    Posibilitati de dezvoltare profesionala in cadrul DB Schenker Logistics;
    Acces la cursurile si sesiunile de training DB Schenker.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)