Funcționar administrativ (cu limbă franceză)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Funcționar administrativ (cu limbă franceză) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 16.06.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Multitasking și orientat spre calitate? Te angajăm!

    Noul coleg va avea un rol important în echipa noastră, el reprezentând un real suport pentru activitatea comercială desfășurată în departamentul nostru de vânzări la sediul din Iași.

    Colegul ideal:
    - Cunoștințe de limbă franceză la nivel mediu-avansat (minim B1);
    - Cunoștințe de utilizare pachet MS Office -Word, Excel;
    - Capacitate de gestionare eficientă a timpului și de prioritizare a task-urilor în funcție de gradul de importanță și urgențtă;
    - Capacitate de sinteză și spirit analitic;
    - Capacitate de adaptare la un mediu dinamic și intreprinzător;
    - Experiență de lucru relevantă în domeniul administrativ, reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    Misiuni:
    - Urmărirea comenzilor declarate de către asistenții comerciali și actualizarea disponibilului de marfă;
    - Întocmirea și înregistrarea facturilor;
    - Asigurarea înregistrării cu acuratețe a tuturor comenzilor;
    - Crearea și înregistrarea fișelor informative de produs, aferente achizițiilor făcute de către client;
    - Gestionarea stocurilor și promovarea produselor prin postarea prezentărilor pe site-ul de profil și pe site-ul clientului.

    Și pentru că valorificăm dorință de a învăța, oferim următoarele beneficii:
    - Pachet salarial motivant;
    - Posibilitatea de dezvoltare a carierei prin acces la oportunități interne, feedback și coaching din partea responsabililor direcți;
    - Formare în mediul de lucru SAP;
    - Desfășurarea activității într-o echipă tânără și profesionistă.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI, Strainatate, Iasi,