QA Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enea Services Romania active.

Vezi toate job-urile QA Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Enea Services Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.06.2017

    Enea Romania is part of Enea, a world leader in embedded systems and advanced technical systems development that supplies carrier grade platform software and professional engineering services to the global telecommunications industry. Enea Romania creates the best in class customized software applications around specific necessity for global players acting in industries as telecommunications, wireless, multimedia, consumer electronics, navigation systems and microelectronics.

    Cerinte

    · HTML, PHP, CSS & Javascript

    · SQL, PL/SQL

    · Webservices(REST, SOAP)

    · Cunostinte Linux,Solaris, HP-UX, AIX

    · CunostinteWindows Server 2003, 2008+, Microsoft Cluster

    · CunostinteVeritas Cluster, Legato Networker, VMware

    · CunostinteVsphere, ESX

    · CunostinteITILv3

    · Cunoasterefoarte buna a principiilor SOX

    · Cunoasterefoarte buna principii generale de Securitate

    Responsabilitati

    - Dezvolta, utilizeaza, adapteaza, configureaza, testeaza si actualizeaza aplicatii (ex: QA Compliance Suite) folosite la nivel global;
    - Intretine si implementeaza in permanenta noi functionalitati software utilizand baze de date si tehnologii de dezvoltare Web cu scopul cresterii eficientei aplicatiilor si a alienierii la cele mai recente standarde/proceduri interne a testelor de acceptanta IT;
    - Administreaza resurse care sunt folosite in procesul de QA si schimba/imbunatateste instrumentele specifice QA;
    - Contribuie la cresterea performantei proceselor/instrumentelor software specifice QA;
    - Identifica si documenteaza defectele si erorile din timpul serviciului de acceptanta;
    - Adapteaza scenariile de testare /functionalitatile software in vederea alinierii cu standardele si procedurile companiei;
    - Executa teste manuale la cererea clientului si analizeaza rezultatele testelor pentru cerinte specific asigurand astfel functionalitatea aplicatiilor utilizate in interfatarea cu clientii companiei;

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (85)