Manager proiect in proiectare interior auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DRAXLMAIER Group active.

Vezi toate job-urile Manager proiect in proiectare interior auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: DRAXLMAIER Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 08.06.2017

    DRÄXLMAIER Group is one of the top 100 automotive suppliers in the world. With our automotive expertise, we contribute toward making cars safer, more comfortable and more energy-efficient in the future. Peak performance for premium automobiles is our commitment, technological leadership is our motivation!
    DRÄXLMAIER Group has started the activities in Romania in 1993 and ever since has constantly developed into a stable, committed investor, employing about 15.000 people within the country.

    Cerinte

    - Studii universitare tehnice

    - Experiență de minim 3 ani în managementul proiectelor, în domeniul industriei
    automotive

    - Experiența în procesul de industrializare reprezintă avantaj

    - Cunoștințe bune despre metodele și procesele specifice managementului de proiect

    - Cunostinte bune despre concepția/producția pieselor

    - Întelegere tehnică a temelor de inginerie mecanică, capacitate de analiza
    aprofundată a situației, depistare a cauzelor și găsire de soluții

    - Capacitate deosebită de comunicare, încredere în sine și responsabilitate

    - Disponibilitate la delegații în străinătate, minim 30% din timp

    - Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat

    - Cunoașterea limbii germane reprezintă avantaj

    Responsabilitati

    - Conduce echipa de proiect pe parcursul întregii durate de viață a proiectului, din faza de definire până la implementarea acestuia in serie

    - Organizarea și participarea la discuții cu clienții și cu furnizorii

    - Clarificarea cerințelor tehnice și asigurarea ofertei, din punct de vedere costuri de
    proiectare, pe baza cerințelor clientului și a normelor interne

    - Organizarea și participarea la ședințe regulate de coordonare cu clientul, ca
    principal partener de discuții pe teme tehnice de proiectare

    - Organizarea raportării proiectului în ceea ce privește: evoluție, calitate, costuri,
    comunicare, stadiul achiziției și relația cu furnizorul

    - Asigurarea formulării și verificării planificărilor în proiect, din punct de vedere sarcini
    și termene

    - Responsabil de bugetul de dezvoltare al proiectului

    - Promovarea unei atmosfere de colaborare constructivă în interiorul propriei
    organizații de proiect și cu departamentele de specialitate

    - Crearea rapoartelor lunare ale proiectului și participarea la proiect-cockpit

    - Asigurarea folosirii metodelor FMEA pentru identificarea și împiedicarea riscurilor t
    tehnice în zona produsului și procesului

    - Planificarea și participarea la creșterea gradului de maturitate tehnică a proiectului

    - Asigurarea transferului produsului și procesului din faza de proiectare către faza de
    producție de serie

    - Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume

    - Salariu competitiv & Beneficii

    - Posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante

    - Șansa de a lucra în echipe internationale puternice, folosind tehnologii moderne în
    domeniul proiectării și comunicării

    - Programe performante de școlarizare

    - Transport gratuit

    Brasov,

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (11)