Inginer proces piese de schimb

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DRAXLMAIER Group active.

Vezi toate job-urile Inginer proces piese de schimb active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: DRAXLMAIER Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Codlea
  • Actualizat la: 08.06.2017

    DRÄXLMAIER Group is one of the top 100 automotive suppliers in the world. With our automotive expertise, we contribute toward making cars safer, more comfortable and more energy-efficient in the future. Peak performance for premium automobiles is our commitment, technological leadership is our motivation!
    DRÄXLMAIER Group has started the activities in Romania in 1993 and ever since has constantly developed into a stable, committed investor, employing about 15.000 people within the country.

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare cu profil tehnic

    - Experienta minim 3 ani in iIdustria de Automotive

    - Cunoașterea proceselor existente implicate în fluxul tehnologic de realizare a
    produselor de interior – constituie un avantaj

    - Cunoștințe/experientă în domeniul tehnologiei maselor plastice: injectare,
    tehnologie scule, materiale, matrițe, pregătirea suprafeței, adeziv, sudare mase
    plastice, tehnici de îmbinare mase plastice, frezare, laminare - constituie un avantaj

    - Cunoștințe bune de MS Office

    - Cunoștințe de limba germană și engleză - nivel mediu

    - Mod de lucru independent și în echipă

    - Asumarea răspunderii proprii pentru definirea de tehnologii, mașini, matrițe, forme și
    dispositive necesare realizării proceselor în producția de piese de schimb

    - Disponibilitatea pentru deplasări în străinătate în interes de serviciu

    - Spirit autodidact

    - Flexibilitate

    Responsabilitati

    - Asigurare suport tehnic pentru transfer linii de producție din serie în producția de
    piese de schimb pentru proiectele din Draexlmaier Codlea și alte locatii
    Draexlmaier, prin modificarea/substituirea/centralizarea proceselor existente și
    omologarea proceselor noi.

    - Analizează linia de producție existentă și procesele implicate și propune idei de
    restrângere a acesteia în baza cunoștințelor de realizare a acestor procese

    - Realizează testele preliminare în vederea modificării procesului de serie existent și
    documentarea acestora (după caz și în colaborare cu specialiștii de proces, raport
    de încercări)

    - Ajută la realizarea pieselor de omologare pentru procesele modificate

    - Realizează matricea de tehnologii în strânsă colaborare cu responsabilul
    departamentului de Planificare unde subliniaza modificarile aparute intre proces
    serie/proces piese de schimb

    - Participă la actualizarea layout-ului existent

    - Planifică termenele pentru modificarea proceselor/utilajelor, organizează și
    urmărește implementarea acestora

    - Acordă sprijin în întocmirea instrucțiunilor de lucru pentru procesele modificate;

    - Coordonează și instruiește tehnic muncitorii în producția de piese de schimb pe
    parte de proces

    - Întocmește piesele de referință pentru diverse măsurători ulterioare de proces

    - Realizează măsurători necesare determinării capabilității proceselor/mașinilor și
    documentarea acestora ( MFU/PFU)

    - Realizează piesele de referință din punct de vedere funcțional și estetic (conform
    cerințelor clientului) după realizarea modificării proceselor; participă la actualizarea
    documentației de calitate (PLP) împreună cu responsabilul de calitate

    - Monitorizează procesele tehnologice și le îmbunătătește

    - Realizează și supraveghează optimizările în cadrul proceselor și produsele de ETD

    - Asigură transmiterea informatiilor către echipa de proiect, coordonează proiectul pe
    parte de modificări tehnologice

    - Vă oferim posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante
    - Veţi lucra în echipe internaţionale puternice, folosind tehnologii moderne în domeniul
    proiectării şi comunicării
    - Veţi avea posibilitatea de a călători pentru diverse proiecte în Europa
    - Veţi beneficia de programe performante de şcolarizare

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (21)