Inginer Mecanic- Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SimeROM Engineering active.

Vezi toate job-urile Inginer Mecanic- Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SimeROM Engineering
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.08.2017

    SimeRom Engineering este o filiala a SIME este o societate italiana de inginerie, infiintata in 1989, care furnizeaza servicii de proiectare industriala pentru campuri petrochimice.

    Cerinte

    Canditatul potrivit va indeplini urmatoarele cerinte:
    -Absolvent al unei facultati cu profil tehnic;
    -Cunostinte ale proiectarii in Unigraphics (NX) sau un alt soft 3 D, Autocad 2D constituie un avantaj;
    -Cunostinte tehnice generale;
    -Cunostinte de desen tehnic,
    - Engleza nivel conversational (Obligatoriu), Italiana constituie un avantaj;
    - Abilitati organizatorice si decizionale
    - Cunostinte temeinice ale lucrului cu pachetul Microsoft Office.

    Responsabilitati

    - Gestionarea datelor de rulare a utilajelor (turbine si compresoare GE (ex: PGT25, BCL) );
    - Analiza si validarea datelor de intrare si iesire obtinute utilizand platforme automate de monitorizare a
    echipamentelor;
    - Realizarea unor rapoarte de performanta lunare, trimestriale, anuale si la cererea partenerilor;
    - Asistenta de la distanta oferita managerilor de proiecte si inginerilor de teren;
    - Rezolvarea situatiilor speciale inaintate de catre client;
    - Calcularea coeficientilor de fiabilitate la cererea clientilor;

    Alte informatii

    -Pachete salariale bazate pe cunostinte si performanta.
    -Oportunitatea de a muncii, invata si dezvolta cunostintele, priceperea si abilitatile intr-o companie in plina crestere, alaturandu-va unei echipe tinere;
    -Training-uri de specialitate "on the job";
    -Posibilitatea avansarii in functie de performanta realizata si de dorinta de a evolua;
    -Colectiv experimentat si profesionist, disponibil sa ajute in caz nevoie cu sarcinile de lucru;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (129)