Responsabil mercantizare junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Cora active.

Vezi toate job-urile Responsabil mercantizare junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Cora
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.06.2017

    Suntem reprezentati international, apartinem grupului Louis Delhaize si in Romania am deschis in 2003 cel mai mare hipermarket.
    In prezent avem 11 magazine si ne diferentiem prin calitatea serviciilor si a produselor oferite clientilor precum si prin autonomia si dezvoltarea angajatilor sai.
    Va asteptam alaturi de noi, in masura in care doriti sa va construiti o cariera intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare!

    Cerinte

    - Studii superioare de preferat in domeniul economic
    - Experienţa de lucru în comerţ constituie un avantaj
    - Bune cunostinte de operare calculator: pachet Office
    - Bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa
    - Simț al cifrelor, capacitate de a citi planograme sau scheme
    - Atentie la detalii si orientare catre rezultat
    - Flexibilitate si responsabilitate profesionala

    Responsabilitati

    - Analizeaza evolutia categoriilor de produse in companie si pe piata
    - Propune planurile de amplasare a produselor la raft (planogramele pe categorii de produse) si le adapteaza conform necesitatilor
    - Pregateste planul de mercantizare pe categorii de produse si se asigura de implementarea corecta a acestuia în magazine conform regulilor și strategiei comerciale
    - Comunica si verifica respectarea conceptului de mercantizare in magazine
    - Urmareste evolutia vanzarilor dupa implementarea planogramelor
    - Propune solutii pentru otimizarea spatiului de mercantizare si asigurarea unei imagini unitare din punct de vedere al aranjarii produselor la raft

    Punct de lucru: serviciul Marketing, in incinta Cora Patelimon
    Pachet salarial : salariu fix, bonuri de masa, asigurare medicala

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (27)