Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Eaton active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Eaton
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 02.06.2017

    Everywhere you look—from the technology and machinery that surrounds us, to the critical services and infrastructure that we depend on every day—you’ll find one thing in common. It all relies on power. That’s why Eaton is dedicated to improving people’s lives and the environment with power management technologies that are more reliable, efficient, safe and sustainable.

    Cerinte

    Principalele responsabilitati:
    Verifica facturile care intra din punct de vedere al continutului si formatului, in conformitate cu legislatia privitoare la TVA si cea contabila.
    - Informeaza achizitorul sau furnizorul in cauza, in caz de diferente de pret sau cantitate.
    - Intocmeste rapoarte curente pentru achizitori despre elementele inregistrate in facturi si despre stocul de material in sistemul SAP.
    - Comparatie intre facturi si comenzile de achizitie
    - Verifica facturile furnizorilor si le inregistreaza
    - Participa la inchiderea lunara si furnizeaza informatii pentru audite.
    - Furnizeaza informatii pentru departamentul financiar si reteaua de aprovizionare cu privire la contabilitatea acestui material
    - Administreaza cheltuieli marunte
    - Infiinteaza cont nou de furnizor
    - Transcrie facturi aferente debitelor
    - Verifica facturile blocate
    - Verifica contul GR/IR
    - Plati catre furnizori
    - Reconcilieri intre companii
    - Declaratie si probleme legate de contul de furnizori

    Responsabilitati

    Absolvent de studii superioare economice.
    Experienta in domeniul economic, procesare de date financiare
    Cunoasterea unui sistem de gestiune
    , SAP constituie un avantaj
    Cunostinte de limba engleza - nivel avansat

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (482)