Junior Logistic Specialist (automotive industry)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Junior Logistic Specialist (automotive industry) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.05.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate
    - Limba engleza la nivel mediu
    - Cunostinte privind utilizarea bazelor de date FM si Oracle
    - Intelegerea fluxului logistic in domeniu auto
    - Atentie la detaliu
    - Proactivitate
    - Viteza de reactie
    - Energie si atitudine pozitiva
    - Abilitati de organizare
    - Rezistenta in conditii de stres

    Responsabilitati

    Gestionarea vanzarilor de export:
    - Inregistrarea in baza de date a contractelor de export
    - Transmiterea saptamanala a situatie comenzilor catre clienti
    - Inregistrarea in baza de date a platilor de avans si integrale
    - Transmiterea catre contabilitate a ordinului de facturare pentru avansuri export
    - Emiterea de facturi proforme pentru diferente de plata
    - Transmiterea listelor de masini ce trebuiesc inmatriculate
    - Crearea comenzilor de vanzare (SO) pentru masinile vandute si care au fost
    inmatriculate si comunicarea cu Departamentul Contabilitate a informatiilor
    privind facturarea
    - Verificarea disponibilitatii masinilor la cererea dealerilor
    - Avizarea asiguratorului pentru masinile expuse in alte locatii
    - Verificare disponibilitate si rezervare masini
    - Gestionarea activitatilor ce trebuiesc efectuate pentru masinile vandute in cadrul
    programului REMAT
    - Arhivarea documentelor
    - Verificarea, validarea si inregistrarea contractelor primite de la vanzatori

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (98)