Intership Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ExpertMind active.

Vezi toate job-urile Intership Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: ExpertMind
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 27.04.2017

    ​​​​​​​Societatea ExpertMind este nominalizata cu locul I in Topul firmelor de contabilitate din Iasi. Societatea ofera servicii complete si solutii inovative in domeniul financiar-contabil urmarind optimizarea costurilor, eficientizarea timpului si dezvoltarea durabila a colaboratorilor.

    Specializati in servicii: contabile, juridice, resurse umane, recuperari creante, consultanta fiscala si manageriala, in cei 10 ani de activitate am raspuns cu profesionalism pana si celor mai exigente cerinte, ajungand in prezent sa detinem un portofoliu de peste 1.000 de clienti multumiti si peste 250 de controale de succes.

    Suntem mereu in cautarea unor noi moduri de a creste si de a deveni mai buni. De aceea, imbratisam cu bucurie prezenta oamenilor dinamici si pasionati, care pot combina cunostintele lor si dorinta de a creste cu scopul de a obtine rezultate excelente. Indiferent de experienţa dumneavoastra, Expert Mind va poate oferi multe provocari interesante, un mediu prietenos de lucru si oportunitati de dezvoltare profesionala.

    Daca te caracterizeaza integritatea, responsabilitatea, lucrul in echipa, excelenta si gandirea proactiva si doresti sa faci parte din ceva important, hai sa discutam!

    Cerinte

    Cui ne adresam?
    Masteranzilor sau studentilor din an terminal de la facultatea de Drept care pot aloca internship-ului intre 6-8 ore/zi.

    Ce asteptari avem de la viitorul intern?
    •Sa fie foarte atent/a la detalii, astfel incat sa-i placa munca repetitiva si sa aprecieze procedurile si standardele;
    •Sa aiba capacitate de a realiza corelatii rapide;
    •Gandire analitica, integritate si atentie la detalii;
    •Atitudine pozitiva;
    •Noi suntem organizati si punctuali si ne dorim ca si noul coleg sa fie la fel. Cine se aseamana se aduna!

    Responsabilitati

    Care sunt activitatile pe care le vei realiza?
    •Indexarea datelor societatilor din portofoliu in platforme interne;
    •Corelarea datelor din documentele juridice ale societatilor;
    •Identificarea datelor actuale de valabilitate in acte precum: contract inchiriere/comodat, distinctie sediu social/sediu secundar, distinctie PFA/SRL/SRL-D/II;
    •Analizearea tuturor documentelor companiei pentru asigurarea respectarii prevederilor legale.

    Alte informatii

    Ce avantaje vei avea?
    •Acumularea de cunostinte practice relevante;
    •Competente pe domeniul tau de specializare;
    •Vei invata sa lucrezi in echipa, dar sa te descurci si singur/a;
    •Vei invata sa-ti organizezi timpul si activitatea;
    •Sanse suplimentare de angajare.

    Iasi,