CNC operator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Crosswork active.

Vezi toate job-urile CNC operator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Crosswork
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 26.05.2017

    Crosswork este o companie de recrutare la nivel national, cu birouri in Bucuresti si Iasi, ce ofera atat servicii de recrutare cat si de munca temporara si administrare de personal.

    Cerinte

    EDUROM, companie de recrutare, training si consultanta, cauta operatori CNC, cu sau fara experienta, pentru clientul sau, o companie multinationala producatoare de piese auto cu sediul în Iași

    Cerinte
    • Disponibilitate pentru lucru in ture (3 schimburi, lucru uneori si in weekend)
    • Cunostinte de utilizare a aparatelor de control (subler, micrometru)
    • Rezistenta la stress
    • Atentie la detalii
    • Viteza de lucru

    Responsabilitati

    • Asigurarea functionarii corecte a utilajelor incluzand reglajul uneltelor corespondente
    • Realizarea controlului proceselor de productie
    • Controlul fierului vechi in piese PBS si/sau FTQ
    • Aplicarea inspectiilor pentru mostre
    • Realizarea operatiilor de intretinere preventiva
    • Asumarea cerintelor de productie (cantitate)
    • Asigurarea indeplinirii stricte a planului de control si instructiunilor de fabricare
    • Folosirea in mod corespunzator a sublerului, micrometrului si a ceasurilor comparatoare
    • Monitorizarea utilajului atunci cand dimensiunile pieselor depasesc limita de toleranta admisa conform manualului de control, elaborate de departamentul de calitate
    • Intelegerea si aplicarea tuturor instructiunilor de munca si a jurnanului de intretinere pus la dispozitie de departamentul tehnic
    • Monitorizarea productiei
    • Citirea planurilor de client si interpretarea cotelor critice, cotelor generale si limitelor de toleranta
    • Reglarea si calibrarea mijloacelor specific: mahr, etamic etc.Beneficii:• Oferta salariala foarte buna
    • Tichete de masa
    • Bonusuri pentru orele suplimentare lucrate
    • Mediu de lucru profesionist, cu utilaje performante

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Iasi, Zalau,

    Iasi,

    Vezi job-uri similare (4)