Inginer executie si monitorizare procese IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Inginer executie si monitorizare procese IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.05.2017

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Calificare si experienta:
    Studii superioare: licenta in automatica sau discipline similare in domeniul IT sau experienta de lucru echivalenta;
    Vechime in specialitate de minim 2 ani, din care 1 an de preferat experienta bancara;
    Buna cunoastere a activitatii bancare, a reglementarilor legale si interne specifice domeniului de activitate;
    Cunostinte tehnice aprofundate din domeniile de exploatare aplicatii bancare si raportare;
    Cunostinte la nivel mediu de SQL;
    O buna cunoastere a limbajului Javascript constituie un avantaj;
    Limba engleză – nivel mediu.

    Responsabilitati

    Responsabilitati specifice:
    Executa si monitorizeaza procesele periodice (EOD, EOM, EOY) specifice aplicatiilor bancare aflate in exploatare si executa rapoartele specifice si de management;
    Valideaza executia corecta a proceselor periodice (EOD, EOM, EOY) specifice aplicatiilor bancare aflate in exploatare;
    Se asigura ca personalul din echipa din care face parte este familiarizat cu procedurile standard pentru operatiunile specifice inchiderii unei perioade;
    Ofera suport la proiectarea rapoartelor simple si procesarea comenzilor pentru rapoartele scrise anterior inclusiv formatarea si tiparirea rapoartelor in vederea intretinerii datelor agregate;
    Faciliteaza consolidarea datelor intre diferite aplicatii bancare, precum si asistenta si suport in proiectarea si implementarea rapoartelor.

    Alte informatii

    Timp de lucru in schimburi, inclusiv noaptea.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (32)