CONTABIL JUNIOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Totem Communication active.

Vezi toate job-urile CONTABIL JUNIOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Totem Communication
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2017
    Scurta descriere a companiei

    De ce Totem?
    Pentru că noi credem în progres, inovare și în oameni. Credem în loialitate, prietenie, în relațiile pe termen lung și în rolul pe care fiecare dintre noi îl are în echipă. Credem în puterea exemplului pozitiv și credem în nucleul de schimbare pe care fiecare dintre noi îl poate crea în jurul său. Și credem în puterea pe care fiecare dintre noi - individual sau împreună - o are și o poate folosi pentru a schimba lumea într-un loc mai sănătos și mai bun.

    Cerinte

    - Studii de profil: absolvent/masterand/an terminal Facultatea de Contabilitate și Informatica de Gestiune/Finanțe;
    - Meticulozitate, seriozitate si acuratete;
    - Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
    - Initiativă, capacitatea de a lucra independent;
    - Capacitate și dorință de a învăța;
    - Experiența minimă în lucrul cu un soft de contabilitate reprezinta avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilități:
    - Urmărește existența și înregistarea contractelor cu furnizorii;
    - Înregistrează facturile de prestații de la furnizorii interni si externi;
    - Emite facturi pentru clienții interni și externi în format standard electronic;
    - Trimite facturile către clienți;
    - Înregistrează încasările și plățile conform extrasului de cont – soft specializat;
    - Contabilizează/înregistrează facturile emise pentru clienții interni și externi;
    - Urmărește semnarea contractelor cu clienții;
    - Realizează încadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli;
    - Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile și verifică corelarea acestora;
    - Întocmește săptămânal lista facturilor emise și neîncasate și lista avansurilor disponibile în lei;
    - Întocmește balanțe de verificare pentru client;
    - Întocmește liste de avansuri din trezorerie.

    Alte informatii

    Ofertă (bonusuri, beneficii):
    Pe lângă un pachet salarial motivant și un program flexibil, îți oferim ocazia să faci parte dintr-o echipă tânără și nonconformistă, cu posibilități de training și dezvoltare atât profesională, cât și personala.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Totem Communication. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Totem Communication >>

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (113)