System Administrator

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 26.04.2017

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    - Cunoștințe generale despre sistemele de operare (Linux, Microsoft Windows Server, virtualizare)
    - Cunoștințe generale hardware (cunostinte generale servere, staţii de lucru, medii de stocare, redundanţă, RAID, High Avaibility, Fault Tolerance, Switchuri cu management);
    - Cunostinte de retele de calculatoare (LAN, WAN);
    - Cunostinte generale software (nivel: capabil de instalare, configurare, update, utilizare).

    Responsabilitati

    - Asigurarea funcţionalităţii reţelei şi a echipamentelor de retea;
    - Supravegherea traficului de date, starea retelei, a serverelor;
    - Asigurarea implementarii fluxurilor de monitorizare de securitate (dpdv al accesului neautorizat, protectiei confidentialitatii informatiilor si datelor in functie de necesitatea si gradul stabilit de confidentialitate si protectie al datelor, defectiuni de sistem, etc);
    - Intretinerea si modificarea categoriilor de utilizatori in cadrul organizatiei, drepturi de acces si/sau utilizare pe categorii de utilizatori;
    - Asistarea utilizatorilor in cadrul companiei.