Inginer Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Business Shield active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Business Shield
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Zalau
  • Actualizat la: 01.08.2017

    Business Shield is a staffing & technically oriented company with a main focus on:

    Management of Human Resourcing

    Project, Program and Production Management

    Inspection, Containment and Sorting

    Technical Services / Quality Engineering

    Customer Liaison

    Cerinte

    Studii superioare tehnice: specializarea Automatica;
    Experienta in meserie: (programe de automatizari industrial : Rockwell, Siemens, cel putin o parte dintre PLC 5, SLC 500, Control Logix, convertizoare de frecventa — automate de nivel 1), nu este obligatorie;
    Limba franceza sau engleza, nivel conversational;
    Capacitate de analiza, perseverenta in obtinerea informatiilor detaliate;
    Dorinta de asimilare cunostinte noi;
    Simt tehnic, riguros, meticulos, analitic, orientat spre detalii;
    Organizat, disciplinat .

    Responsabilitati

    Definirea si ameliorarea standardelor masina aplicabile postului pentru toate domeniile SMQDC;
    Imbunatatirea fiabilitatii si perenizarea echipamentelor adaptand politica de intretinere in functie de criticitatea evenimentelor si aplicand strategia de intretinere definita (la un cost optim);
    Formarea : transmiterea cunostintelor si competentelor de intretinere nivel 1 si nivel 2 ;
    Asigurare suport tehnic pentru depanarea echipamentelor din atelier;
    Participarea la interventii de optimizare functionare echipamente;
    Participare in cadrul echipelor de proiect pentru implementarea proiectelor noi;
    Realizare de analize a activitatilor echipelor de intretinere ,in vederea optimizarii activitati acestora sau a functionarii echipamentelor.

    Alte informatii

    Disponibilitate pentru calatorii;
    Trainning de specialitate ;
    Pachet salarial motivant;
    Disponibilitate pentru relocare.

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Iasi, Zalau,