Data Entry Operator

Angajator: Biciclop
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: project-based
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.04.2017

    Echipa Biciclop cauta Data Entry Operator care sa isi foloseasca abilitatile pentru a organiza si urca produse pe magazinul online, alaturi de alte activitati conexe. Aceasta implica completarea datelor in interfata site-ului sau realizarea de fisiere tip feed (tabele), testarea lor, verificarea caracteristicilor produselor si o continua actualizare pentru rezultate cat mai bune.

    Responsabilitati:

    • sa fii la curent cu noutatile in domeniu si cu oferta noastra de produse;
    • adaugarea produselor pe magazinul nostru online, actualizarea si structurarea informatiilor;
    • pregatirea si actualizarea feed-urilor de produse pentru si de la parteneri;
    • comunicarea eficienta si coordonarea cu persoanele din cadrul echipei.

    Profilul candidatului ideal:

    • persoana tanara, dinamica, invatare rapida;
    • limba engleza scris si vorbit - nivel avansat;
    • cunostinte avansate operare PC: Windows, aplicatii tip Offic, Google Drive, Gmail;
    • responsabilitate, disciplina, corectitudine si seriozitate, atentie la detalii;
    • flexibilitate ca timp si abilitatea de a se adapta termenelor de predare;
    • capacitate de selectie a informatiilor si stabilire a prioritatilor;
    • abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
    • spirit autodidact;
    • buna comunicare si relationare, amabilitate, asertivitate;
    • constituie un avantaj: experienta cu Magento, pasiunea pentru biciclete/sport, cunostinte minime HTML.