Trezorier (perioada determinata - 24 luni)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Rompetrol - KMG International active.

Vezi toate job-urile Trezorier (perioada determinata - 24 luni) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Rompetrol - KMG International
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2017

    We are a Romanian brand that evolved to an international group that produces and delivers energy products. With 6,000 employees and a wide range of jobs, Rompetrol has operations in Europe and Central Asia, from oil trading and refining to petrochemicals production, retail and marketing of petroleum products to providing services to other operators in the Energy industry.

    Cerinte

    • Studii superioare - domeniul economic;
    • Exerienta profesioala de minim 2 ani pe un post similar;
    • Notiuni financiar-contabile de baza (tranzactii bancare, instrumente de plata, dobanzi, credite, operatiuni de schimb valutar);
    • Cunostinte de operare PC (MS Office) - nivel avansat;
    • Cunostinte de operare intr-o aplicatie ERP (de preferat SAP);
    • Limba Engleza – nivel mediu;
    • Abilitati de organizare si planificare;
    • Orientare spre detaliu si analiza.

    Responsabilitati

    • Intocmeste raportari de cash – flow zilnic, lunar, trimestrial;
    • Tine evidenta operativa a conturilor bancare ale companiei si monitorizeaza disponibilitatile banesti;
    • Tine evidenta conturilor de credit si a cursurilor de schimb la principalele monede, intocmind diferite situatii de raportare;
    • Efectueaza zilnic/ lunar/ trimestrial platile, intocmind toate documentele bancare aferente acestora (in format electronic sau pe suport de hartie);
    • Intocmeste borderourile de incasare (cecuri, bilete la ordin), depune si arhiveaza documentele justificative pentru acestea;
    • Mentine relatia cu bancile in ceea ce priveste operatiunile, inclusiv derularea procedurilor;
    • Verifica si reconciliaza rapoarte si situatii necesare managementului pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
    • Verifica si reconciliaza tranzactiile economice in contabilitatea primara si financiara conform standardelor contabile romanesti si standardelor de raportare financiara ale companiei, pentru operatiunile derulate prin casieria unitatii;
    • Intocmeste, verifica si raporteaza zilnic balanta conturilor de trezorerie;
    • Verifica ordinele de plata intocmite, urmareste semnarea, transmiterea si decontarea bancara a acestora;
    • Intocmeste documentatia necesara pentru emiterea de Acreditive, Scrisori de Garantie Bancara si alte instrumente financiare de plata si garantare;
    • Gestioneaza documentatia aferenta contractelor de credit, precum si alte documente in relatia cu bancile necesare pentru desfasurarea activitatilor de trezorerie.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    3500 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (22)