PHP / MySQL Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nexus Electronics active.

Vezi toate job-urile PHP / MySQL Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Nexus Electronics
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Satu-Mare
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 18.06.2018

    Nexus Electronics SRL este companie romaneasca, cu expertiza in dezvoltarea de sisteme informatice pentru reducerea costurilor operationale. Fondata in 2006, firma are in momentul de fata in portofoliu sistemul de Management si Monitorizare prin GPS a flotelor de vehicule - Nexus GPS Tracking, aplicatia Android pentru monitorizarea telefoanelor mobile - Nexus Locator si Zimplu CRM - aplicatia pentru managementul relatiilor cu clientii. Succesul nostru se datoreaza profesionalismului, seriozitatii si flexibilitatii cu care echipa Nexus trateaza orice solicitare din partea Clientilor.

    Cerinte

    - cunostinte de baza de retea, securitate, sisteme distribuite

    - cunostinte de baza sistem de operare Linux
    - PHP obligatoriu, avantaj Perl, C#, Android, IOS, C++

    - cunostinte HTML, CSS, Javascript, jQuery
    - unul dintre baze de date relationale: MySQL InnoDB, Postgre SQL, Oracle, Microsoft SQL

    Responsabilitati

    Candidatul Ideal

    - studii superioare, preferabil în domeniul IT

    - cursuri de specialitate în domeniul IT (în cazul în care are studii superioare în alt domeniu în afara de IT)

    - experienta macar 2 ani in programare

    - organizat, orientat pe detalii, capabil sa se organizeze singur

    - bune abilităţi de comunicare

    - orientare catre client si rezultate

    - adaptabilitate si flexibilitate

    - capacitate de colaborare şi lucru în echipă

    - atitudine şi gândire pozitivă

    - bune abilitati de planificare si organizare

    - bune abilitati de analiza si sinteza

    - cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu

    - Vei participa consultativ la analizarea cerințelor și redactarea specificațiilor tehnice

    - Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design)

    - Vei dezvolta componentele cheie în cadrul proiectelor în care vei fi implicat

    - Vei participa la mentenanța aplicațiilor ulterior instalării în producție

    Nexus Electronics SRL este companie romaneasca, cu expertiza in dezvoltarea de sisteme informatice pentru reducerea costurilor operationale. Fondata in 2006, firma are in momentul de fata in portofoliu sistemul de Management si Monitorizare prin GPS a flotelor de vehicule - Nexus GPS Tracking, aplicatia Android pentru monitorizarea telefoanelor mobile - Nexus Locator, Zimplu CRM - aplicatia pentru managementul relatiilor cu clientii si Enigma 365 — aplicatia pentru cresterea productivitatii in cadrul companiilor. Succesul nostru se datoreaza profesionalismului, seriozitatii si flexibilitatii cu care echipa Nexus trateaza orice solicitare din partea Clientilor.

    Aplica fara CV
    Remote