Recruiter Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Printec Romania active.

Vezi toate job-urile Recruiter Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Printec Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.07.2017

    Printec Romania is a member of Printec, the leader in business-to-customer transaction technologies in Central and Eastern Europe.

    Cerinte

    - Minim 2-3 ani de experienta in recrutare, de preferat recrutare in domeniul IT

    - Cunostinte avansate de limba engleza

    - Cunostinte si experienta in programe de Employer Branding

    - Cunostinte solide a toolurilor de recrutare

    - Excelente abilitati de comunicare, pozitivism si deschiderea catre nou

    Responsabilitati

    - Implementarea politicii de recrutare si selectie la nivel de regiune

    - Pregatirea anunturilor de angajare

    - Diversificarea surselor de recrutare si selectie a candidatilor (baza de date, forum, LinkedIn, etc.)

    - Mentinerea legaturii cu providerii (servicii de recrutare, evenimente HR/targuri, etc)

    - Recrutare si selectia de candidati (screening CV-uri, interviuri, testare)

    - Ofertare candidati

    - Raportare interna pe activitatea sustinuta

    - Participare in cadrul programului de OnBoarding

    - Participare la programe de Employer Branding

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (30)