Programator PLC

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Marquardt active.

Vezi toate job-urile Programator PLC active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Marquardt
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 08.08.2019

    Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.
    Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.
    Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.
    Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

    Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

    Cerinte

    - Studii tehnice superioare, specializarea Electronica, Electrotehnica si Mecatronica;
    - Cunostinte de integrare si programare PLC (Beckhoff — Siemens), HMI;
    - Cunostinte programare in Lab View, Test Stand, constituie un avantaj;
    - Cunostinte robotica, constituie un avantaj;
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
    - Abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie, spirit analitic,gandire logica.

    Responsabilitati

    - Programare PLC si HMI (Beckhoff — Siemens) pentru masini de productie si echipamente de testare;
    - Realizarea conexiunilor intre calculatoare si PLC;
    - Implementarea programelor PLC si selectarea echipamentelor in vederea realizarii proiectelor conform cerintelor impuse;
    - Evaluarea rezultatelor si adaptarea solutiilor la proiecte pe baza rezultatelor;
    - Realizarea documentatiei programelor executate, crearea schemelor electrice;
    - Definirea, selectarea si crearea listelor cu piesele si componentele necesare a fi achizitionate in vederea producerii echipamentelor si masinilor proiectate.