Ofiter trezorerie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vitas Romania active.

Vezi toate job-urile Ofiter trezorerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Vitas Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.08.2017

    Vitas Institutie Financiara Nebancara S.A., parte a grupului Global Communities, cu sediul în Washington, USA. Vitas este o instituție de microcreditare care şi-a început activitatea din 1996, prin derularea unui program de împrumuturi către întreprinderile mici şi mijlocii, fiind unul dintre pionierii facilitării accesului micilor companii la finanţare, bazate pe analiza capacităţii şi potenţialului şi nu a posibilităţii de acoperire cu garanţii reale imobiliare.
    În activitatea noastră de creditare ne concentrăm asupra sectorului de IMM deoarece suntem convinşi că aceste afaceri creează cel mai mare număr de locuri de muncă şi au o contribuţie esenţială la dezvoltarea economică a ţării

    Cerinte

    Studii superioare economice/tehnice;
    Cunostiinte avansate de operare PC (MS Office);
    Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
    Abilitati de comunicare si capacitate de analiza si sinteza;
    Abilitati de organizare, planificare si gestionare a timpului;
    Meticulozitate si acuratete;
    Persoana capabila sa lucreze in echipa;
    Persoana adaptabila si receptiva la schimbari.

    Responsabilitati

    Mentinerea relatiei cu bancile si administrarea instrumentelor puse la dispozitie de banci;
    Gestionarea extraselor bancare ale companiei;
    Inregistrarea tranzactiilor bancare si arhivarea in bune conditii a documentelor;
    Intocmirea ordinelor de plata;
    Utilizarea aplicatiilor informatice de trezorerie, in vederea efectuarii schimburilor valutare si a deschiderii depozitelor bancare;
    Pregatirea datelor si intocmirea rapoartelor interne specifice de trezorerie;
    Monitorizarea riscurilor financiare la care este expusa compania.