Responsabil FMEA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FAIST Mekatronic active.

Vezi toate job-urile Responsabil FMEA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: FAIST Mekatronic
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 29.06.2017

    FAIST Mekatronic face parte din divizia de metale usoare a grupului FAIST International Group. Incepand din 2005, fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom si industria auto. In prezent, fabrica are un numar de peste 1300 angajati. Te invitam si pe tine! Aici e locul unde experienta ta si tehnologia noastra garanteaza succesul!

    Cerinte

    • Abilitati de comunicare
    • Abilitati de solutionare a conflictelor
    • Cunostinte foarte bune ale standardului FMEA / experienta anterioara in aplicarea standardului si moderarea analizelor
    • Cunostinte foarte bune MS Office
    • Cunostinte excelente de limba engleza

    Responsabilitati

    • Se asigura de pregatirea sedinteleor de FMEA conform cerintelor standardului FMEA
    • Se asigura de eficienta si eficacitatea procesului de analiza FMEA
    • Se asigura ca documetarea sedintelor de FMEA se face conform cerintelor
    • Identifica potentiale imbunatatiri in aplicarea metodelor de FMEA
    • Se asigura de preluarea in APQP, CP, PPAP a rezultatelor din FMEA
    • Se asigura de verificarea si implementarea masurilor luate in cadrul analizei FMEA si raporteaaza superiorilor deviatiile de la planul stabilit. Cere masuri responsabililui pentru implementare.
    • Se asigura de legatura intre D-FMEA si P-FMEA
    • Asigura suport in domeniul FMEA pentru prezentari / audituri client
    • Tine legatura cu alti coordonatori din grup in sensul schimbului de experienta
    • Asigura transferal de Know-how si Lessons Learned in toate analizele FMEA din cadrul companiei

    Alte informatii

    Beneficii
    Bonus Anual
    Salariu Competitiv
    Transport Gratuit
    Training
    Măriri Salariale
    Concediu Suplimentar
    Tichete de Masă

    Oradea,

    Aplica fara CV
    Oradea,