Responsabil de Mediu

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FAIST Mekatronic active.

Vezi toate job-urile Responsabil de Mediu active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: FAIST Mekatronic
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 11.05.2017

    FAIST Mekatronic face parte din divizia de metale usoare a grupului FAIST International Group. Incepand din 2005, fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom si industria auto. In prezent, fabrica are un numar de peste 1300 angajati. Te invitam si pe tine! Aici e locul unde experienta ta si tehnologia noastra garanteaza succesul!

    Cerinte

    Studii superioare – Protectia Mediului, Ingineria de Mediu
    Atestat curs “Inspector SSM” (80 ore)
    Pachet MsOffice – mediu

    Responsabilitati

    - Intocmeste si indeplineste planuri pentru reducerea poluarii si implementeaza sisteme de management de mediu;
    - Monitorizeaza si imbunatateste activitatile legate de mediu;
    - Stabileste masurile de reducere a impactului asupra mediului;
    - Realizeaza auditul intern pe probleme de management de mediu;
    - Identifica aspectele legate de mediu, ce caracterizeaza activitatile desfasurate de firma;
    - Pregateste documentatiile necesare si asigura obtinera autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii;
    - Intocmeste documentatia pentru lucrarile avute in executie;
    - Urmareste respectarea cu strictete si raspunde de indeplinirea cerintelor normelor de protectia muncii;
    - Identifica elemente care pot influenta activitatea;
    - Gestioneaza actele normative de mediu;
    - Elaboreaza programul de management de mediu;
    - Coordoneaza procesul de instruire în domeniul mediului;
    - Elaboreaza programul de monitorizare a factorilor de mediu;
    - Monitorizarea factorilor de mediu.

    Alte informatii

    Beneficii

    • Bonus Anual
    • Salariu Competitiv
    • Transport Gratuit
    • Training
    • Bonus loialitate
    • Tichete de Masa

    Aplica fara CV
    Oradea,

    Aplica fara CV
    Oradea,

    Aplica fara CV
    Oradea,

    Vezi job-uri similare (6)