Quality Assurance Data Analyst

Vezi toate job-urile British American Tobacco Romania (inactiv momentan) active.

Vezi toate job-urile Quality Assurance Data Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: British American Tobacco Romania (inactiv momentan)
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 02.05.2017

    British American Tobacco (www.bat.com) is a market leading, global organisation with a long, established history and a bright and dynamic future. Thanks to our people we have continued to deliver growth and exceed expectations in an increasingly complex and challenging marketplace.

    Our aim is to become the leading tobacco company in each of our markets by providing excellent products with confidence and responsibility expected of global consumer brands.

    If you have the talent and motivation to help us succeed you’ll find we are equally committed to helping you reach your full potential too.

    Cerinte

    1.Absolvent Universitate profil tehnic;
    2.Cunostinte foarte bune de operare pe calculator - (Excel nivel avansat: vlookup, pivoti)
    3.Cunostinte de statistica aplicata
    4.Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
    5.Sensibilitatea pentru calitate este un factor necesar;
    6.Luarea deciziilor prompt si logic; capabil sa stabileasca prioritatile;
    7.Bune aptitudini de comunicare.

    Responsabilitati

    Scop:

    Furnizarea datelor referitoare la proces si produs, efectuarea de rapoarte finalizate si distribuirea lor catre departamentele din fabrica care le solicita.
    Responsabil pentru raportarea locala si regionala a indicatorilor de calitate.
    Coordoneaza inregistrarea, solutionarea si comunicarea catre clienti a reclamatiilor primite

    1.Utilizarea sistemului de raportare in functie de cerintele locale si Europeane, in acord cu noua platforma comuna BAT (Quality reporting);
    2.Pune la dispozitie informatii privind calitatea produselor si proceselor prin intocmirea si prezentarea la timp, pe baza unor date precise, de rapoarte statistice zilnice, saptamanale si lunare;
    3.Gestionarea specificatiilor de proces pentru tigarete, filtre si tutun;
    4.Furnizarea de informatii realiste privind calitatea produselor si proceselor oferind managementului Departamentului Q.A. baza necesara intocmirii Planurilor de imbunatatire a calitatii;
    5.Participarea ca membru in echipele de proiect ale fabricii si ale Departamentului de Asigurare a Calitatii;
    6.Coordonarea inregistrarii solutionarii si comunicarii catre clienti a reclamatiilor primite.

    Ploiesti, Brasov,

    Brasov, Ploiesti,

    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (28)