Agent de Vanzari - Neamt

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Coca-Cola HBC Romania active.

Vezi toate job-urile Agent de Vanzari - Neamt active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Coca-Cola HBC Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Piatra Neamt
  • Roman
  • Targu Neamt
  • Actualizat la: 29.04.2017

    Coca-Cola HBC Romania este o companie antreprenoriala, in care succesul se obtine prin pasiunea si responsabilitatea pe care fiecare dintre noi o investeste in munca sa. In fiecare zi punem o picatura de talent in tot ceea ce facem: in sticlele de Coca-Cola, in e-mailurile catre parteneri, in contractele de vanzare-cumparare, in platformele de comunicare, in planurile de viitor. Este ceea ce ne face speciali. Dinamici. Si lideri de piata. Este secretul succesului nostru.Aici vei gasi intotdeauna provocari si ocazii de a te autodepasi si foarte putine sanse sa te plictisesti. Fiindca un job la Coca-Cola HBC Romania inseamna totodata pasiune, oportunitati de afirmare si ambitia de a fi mereu printre cei mai buni.

    Compania Coca-Cola HBC Romania, membra a Grupului Coca-Cola Hellenic, este lider pe piata bauturilor non-alcoolice din Romania, asigurand imbutelierea, distributia, vanzarea si marketing-ul operational pentru produsele Coca-Cola.
    In Romania, Coca-Cola HBC Romania imbuteliaza o gama larga de produse Coca-Cola, de la bauturi racoritoare carbonatate (Coca-Cola, Fanta, Sprite, Schweppes), necarbonatate (Cappy Tempo), nectaruri (Cappy Nectar), pana la ceaiuri (Nestea), apa (Dorna, Dorna-Izvorul Alb, Poiana Negri), bauturi energizante (Burn) si cafea Ready to Drink (Illy). Produsele Coca-Cola sunt imbuteliate in fabrici pozitionate strategic in diferite regiuni ale tarii: Ploiesti, Timisoara si Vatra Dornei.

    Responsabilitati:

    • Prospectezi si dezvolti piata prin clienti noi
    • Account management: identifici nevoile si influentezi deciziile de cumparare (mix potrivit, plasari noi)
    • Asiguri executia la cel mai ridicat nivel
    • Raporteazi activitatea – RED Index, Promos, Customer data etc.
    • Comunici si colaboreazi cu agentii distribuitorului
    • Urmaresti ruta zilnica alocata
    • Te asiguri ca executia este conform standardelor de mercantizare
    • Implementezi promotiile conform calendarului
    • Te ocupi de gestionarea, plasarea si monitorizarea echipamente – frigidere, rafturi etc.
    • Identifici posibile probleme si le adresezi corespunzator (rezolvi sau directionezi catre cine o poate face)
    • Vii cu initiative de dezvoltare a clientului / rutei (plasari suplimentare, meniuri combo, etc)
    • Participi la traininguri pentru dezvoltarea ta continua atat tehnic cat si de leadership
    •  Actionezi conform Codului de Conduita in Afaceri
    • Dai dovada de proactivitate: cauti solutii si anticipezi nevoile si oportunitatile clientului
    • Duci initiativele catre excelenta – recunoscute ca bune practice
    • Constientizezi riscuri & previi potentiale probleme
    • Iti expune punctul de vedere; primesti si oferi feedback
    • Esti deschis la schimbare
    • Iti doresti sa-i dezvolti si pe altii, impartasind cunostintele & experientele de succes

    Competente pe care ne dorim sa le ai / Criterii de eligibilitate

    • Studii Universitare finalizate sau in curs de finalizare
    • Experienta in procesul de vanzare si negociere
    • Cunostinte financiare – cifra de afaceri, discount, profit etc.
    • Dezvoltarea relatiilor cu clientii
    •  Activarea magazinelor
    • Orientare catre rezultat
    • Curiozitate si Initiativa
    • Lucrul in echipa
    • Identificare si rezolvare problem
    • Orientat catre client
    • Deschidere catre tehnologie
    • Engleza nivel mediu
    • Permis de conducere categoria B

    Piatra Neamt,

    Iasi, Piatra Neamt, Suceava,

    Brasov, Focsani, Piatra Neamt,

    Vezi job-uri similare (6)