SPECIALIST SSM, CADRU TEHNIC PSI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ENERGOTECH active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST SSM, CADRU TEHNIC PSI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ENERGOTECH
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.07.2017

    Înființată în anul 2002, ENERGOTECH S.A. este o companie dinamică, care are ca principală activitate furnizarea de echipamente și servicii. de-a lungul anilor, societatea și-a construit și consolidat o poziție importantă de piață în domeniile energetic și militar.

    Birourile noastre sunt situate în București, Bulevardul Timișoara nr. 104E, Sector 6, București, cod poștal 061334. Pe lângă sediul central din București, ENERGOTECH S.A. are o sucursală la Cernavodă (în incinta Centralei Nucleare) și un punct de lucru la Băbeni (Jud. Vâlcea).

    Cerinte

    Absolvent studii superioare, Profil tehnic
    Abilitati de comunicare si orientare catre client
    Cunostinte de limba engleza
    Cunostinte bune MS Office
    Permis categoria B
    Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu
    Curs SSM — 80 ore
    Curs SSM — 180 ore
    Avantaj: Cursul postuniversitar "Evaluator de Risc in Securitate si Sanatate in Munca"

    Responsabilitati

    Coordoneaza activitatile de securitate si sanatate in munca si implementeaza actiuni privind securitatea si sanatatea in munca in societate
    Elaboreaza planul propriu de sanatate si securitate in munca pentru lucrari
    Elaboreaza planurile de prevenire si protectie pentru proiectele licitate
    Asigura instruirea noilor salariati, verificarea instructajului periodic facut de catre conducatorii locurilor de munca si testarea periodica a personalului cu privire la normele de securitate si sanatate in munca si PSI;
    Elaboreaza tematica si completează fisele individuale de instruire SSM si PSI
    Pastreaza evidenta listei interne de acordare a echipamentului individual de protectie, alimentatiei de protectie si a materialelor igienico-sanitare
    Participa la sedintele CSSM si intocmeste documentele necesare
    Identifica sistematic riscurile de accidentare si imbolnavire profesionala
    Evalueaza nivelul de risc al locurilor de munca
    Desfasoara actiuni de prevenire a accidentelor de munca si a bolilor profesionale
    Ierarhizeaza riscurile profesionale si planifica la nivel de management programele de masuri de prevenire si protetie
    Implementeaza programele de masuri de prevenire si protectie prin stabilirea unor termene si responsabilitati clare
    Monitorizeaza si imbunatateste sistemului de securitate si sanatate in munca

    Birourile se afla la adresa: Bd Timisoara, nr 104 E, sector 6, Bucuresti

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Popesti Leordeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (169)